Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
19 postów 487 komentarzy

Wieści z Księżyca

Jan Twardowski - Komentowanie wydarzeń bieżących nie tylko z Księżyca

Rewolucja, czyli na pohybel Europie

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Ostatnie wydarzenia we Francji, wyjście UK z Unii i odradzanie się ruchów narodowych w poszczególnych krajach, świadczą o tym, że istnieje szansa na to, że dewianci zostaną powstrzymani, choć łatwo nie będzie.

   Władimir Putin zapytany o możliwość wstąpienia Federacji Rosyjskiej do Unii Europejskiej, odpowiedział Józefowi Oleksemu, że jest to ,,nierealistyczny pomysł", a było to w 2012 roku, czyli wówczas, kiedy Europa z jej pięknymi miastami przypominała jeszcze Europę. Motywował swoją odpowiedź, przywołując terytorium Rosji i strukturą jej gospodarki.
Jestem skłonny podejrzewać, że dzisiaj odpowiedź brzmiałaby nieco inaczej i że W. Putin na podobne pytanie powiedziałby: ,,Nie dziękuję. Już to przerabialiśmy".
   W listopadzie odbyła się w Berlinie debata zorganizowana przez Fundację Adenauera pod wymownym hasłem - ,,Parlamentaryzm między globalizacją, a narodową suwerennością", w której brała także udzial pani Angela Merkel i skupię się tylko na niej, bowiem to ona była autorką cytatu, który za moment przytoczę, a który świadczy o tym, że pani Merkel jest zagorzałą komunistką, krzewiącą swoją ideologię pod kamuflażem ,,federalizmu", choć nie jestem pewny, czy pani kanclerz próbuje ukrywać swoje preferencje.
Cóż takiego powiedziała pani Merkel, co potwierdza moją skromną tezę? Otóż bez żadnych ogródek stwierdziła ona, że "Państwa narodowe powinny być obecnie gotowe do oddania suwerenności", co w rzeczywistości oznacza tyle, iż państwa członkowskie Unii Europejskiej powinny dobrowolnie zrzec się swojej suwerenności na rzecz ... No właśnie, na rzecz kogo, nasuwa się pytanie.
Na rzecz kilku autarchów, których nikt nie wybiera, poza nimi samymi może.
Znamiennym działaniem tych indywiduów jest dążenie do likwidacji armii państwowych w krajach członkowskich po to, aby zastąpić je jedną, wspólną armią europejską, która wg pana Macrone miałaby nas bronić nie tylko przed Rosją, terroryzmem, ale także przed USA. Pan Macrone niechcący się chyba wygadał, albo w ten sposób zasugerował, że chcąc skutecznie przeciwstawić się takim potęgom jak Rosja, czy USA, wydatki na armię europejską muszą być bardzo duże. Może przekaz pana Macrone zrozumieli Francuzi, co spowodowało to, że dzisiaj Paryż zamienił się w pobojowisko.
Jak zareagują inne państwa na cięcia socjalne i wzrost podatków, to trudno jest powiedzieć, ale armię europejską ktoś będzie musiał sfinansować.
   Żeby bardziej zrozumieć idee przyświecające pani Merkel i unijnym autokratom, należy przytoczyć tu postać komunistycznego zombie, którym był i jest, Altiero Spinelli, mentor i patron Angeli Merkel i unijnych rewolucjonistów, którzy realizują to, czego nie udało się zrobić w Rosji.
Nikt dzisiaj nie zaakceptuje programu politycznego opartego na założeniach takich tuzów jak Marx i Lenin. Żeby kontynuować marksistowską rewolucję, komunistów nazywa się ,,federalistami" jak w przypadku wspomnianego Spinellego, a polityczny terror, nazywa się oczywiście ,,demokracją", która ma to do siebie, że każdy jej pożąda, choć nikt jej nigdy nie widział, czy nie doświadczył, a tą  panującą dzisiaj w Unii można jedynie porównać do tej z NRD, z której pochodzi pani Merkel zresztą.
Spinelli był współautorem manifestu zatytułowanego ,,W kierunku wolnej i zjednoczonej Europy", rozpoznawanego później jako ,,Manifest z Ventotene".
To właśnie tam pojawia się koncepcja utworzenia jednej, wspólnej, europejskiej armii.
Jeżeli ktoś pokusi się o przeczytanie tej ramoty, to łatwo dostrzeże analogie pomiędzy tym o czym pisał Spinelli, a tym, co wyprawia dzisiaj pani Merkel wraz ze swoimi unijnymi kolegami jak Juncker, Timmermans, czy Tusk.
Żeby zrealizować zamysł utworzenia Stanów Zjednoczonych Europy, choć doprawdy nie wiem, dlaczego nie miałby to być ZSRR bis, to utworzenie armii unijnej przy jednoczesnej likwidacji armii poszczególnych państw jest niezbędne gdyż bez niej może być trudno pozbawić suwerenności niektóre państwa członkowskie Unii i przytoczę tu kilka faktów, które mogą pasować do unijnych puzzli pani Merkel.
Zadajmy sobie pytanie, czy Polacy pozwolą sobie odebrać suwerenność? Logika podpowiada, że dzisiaj jest to niemożliwe. Teraz załóżmy, że powołano już do życia unijną armię, w której szeregi zwerbowano wszystkich tzw. ,,emigrantów", którzy zalali Stary Kontynent. Uzbrojono tę armię po zęby i jej zagony rozmieszczono proporcjonalnie w poszczególnych państwach, których społeczeństwa nie godzą się na odebranie sobie suwerenności i tożsamości. Oddziały stworzone z ,,uchodźców" sprowadzonych do UE przez jej władze nie byłyby rozlokowane jednaķ w Polsce i chyba nie na Węgrzech, ale to nie dlatego, że Unia Polskę i Węgry darzy jakimś szczególnym uczuciem, choć nienawiść do szczególnych można zaliczyć. Otóż w Polsce powstanie armia składająca się z Ukraińców, których się uzbroi, nada się im w zamian za usługi unijne obywatelstwo i do tego dobrze uposaży. Część z nich przerzuci się na Węgry, bo z pewnoscią ich wystarczy, zważywszy ilu Ukraińców przebywa dzisiaj na terenie Polski i ilu ich jeszcze przybędzie po ukraińskich prowokacjach wobec Rosji, a tym samym po ucieczce tychże Ukraińców przed poborem do armii, aby walczyć z Rosją.
Poroszenko samodzielnie, to może sobie palcem w bucie poruszać i jeżeli ktoś myśli, że to z własnej inicjatywy naruszył terytorium Rosji, to szczęść mu Boże.
Tu wlaśnie idzie o pozyskanie przez Unię rekrutów do swojej armii, choć moim zdaniem już teraz jest ich wystarczająco dużo.
Planowym działaniem było również wysłanie młodych, często bardzo dobrze wykształconych Polaków do Unii, zabierając im szanse normalnego życia w swoim własnym kraju (vide rządy PO), dzisiejsza Unia bowiem, potrzebuje taniej, a zarazem wykwalifikowanej siły roboczej, borykając się z katastrofalnym niżem demograficznym i wiedząc przy tym, że ci tzw. ,,uchdźcy" nadają się jedynie do unijnej armii, tym bardziej, że wyzuci są oni z jakiejkolwiek moralności i etyki, a zabić to dla nich tyle, co dla normalnego człowieka zjeść jabłko dajmy na to.
Czy państwa są w stanie obronić się przed zbliżającą się hekatombą?
Ostatnie wydarzenia we Francji, wyjście UK z Unii i odradzanie się ruchów narodowych w poszczególnych krajach, świadczą o tym, że istnieje szansa na to, że dewianci zostaną powstrzymani, choć łatwo nie będzie
Po zrealizowaniu planu likwidacji państw narodowych w Europie, perspektywiczny plan UE zakłada dalsze działania, o których nie chciałbym się teraz wypowiadać i powiem jedynie, że o ich ewentualnym kierunku, dużo wie pan Dugin.
    

KOMENTARZE

 • Wieści z Londynu
  Choć ja jestem całym sercem za wyjściem UK z Unii Europejskiej to jednak w samej UK sprawa się coraz bardziej komplikuje.
  Na porozumienie zawarte przez Premier T.May w takiej formie jakiej zostało zawarte nie ma zgody.
  Nawet jej ministrowie są zdecydowanie przeciw.
  Może w konsekwencji dojść do obalenia rządu, nowych wyborów i kolejnego referendum.
  Wszystkiego się dowiemy 11.12 po głosowaniu w parlamencie
 • @
  Dobry wpis ! 5*
  Witamy na NEonie kolegę blogera :)))

  Pozdrawiam
 • Odpowiadam
  No właśnie, na rzecz kogo, nasuwa się pytanie.
  I nasuwa sięo odpowiedzieć, na rzecz 4ej Rzeszy.
  Czy Polacy dali by sobie odebrać suwerenność?
  Dawno temu to zrobili piórem Kaczyńskiego jesienią 2009 roku podpisując Traktat Lizboński.
 • @Autor
  Jaka tam rewolucja - kolejna "wiosna " (tym razem francuska), czy Majdan.
  Chciał Macron armii europejskiej - to dostał odpowiedź. To już Ukraina drożej (5 mld $) kosztowała.
  Głupie te żabojady jak but z lewej nogi.
 • @Krzysztof J. Wojtas 22:34:30
  "Chciał Macron armii europejskiej - to dostał odpowiedź. To już Ukraina drożej (5 mld $) kosztowała."

  Viva La Fhrance! ;-)

  Ukłony
 • @Astra - Anna Słupianek 19:40:51
  Zastanawiam się czy to ten... :

  https://www.youtube.com/watch?v=hRdYz8cnOW4


  @---->>>>>>>>>>>>----------------------------------

  Ukłony
 • @ Autor, All
  "Jak zareagują inne państwa na cięcia socjalne i wzrost podatków, to trudno jest powiedzieć, ale armię europejską ktoś będzie musiał sfinansować."

  I właśnie tu dotykamy szamba, w którym taplają się banksterzy. Tym szambem jest brak suwerenności monetarnej, który powoduje, że kołdra jest zawsze za krótka. Jakie są tego objawy?
  Np takie, że (całe szczęście w tym nieszczęściu) lotnictwo francuskie używało w Libii bomb z betonu, bo na normalne armii nie było stać. Logiczną konsekwencją tego zjawiska może być np to, że francuskie oddziały specjalne zaczną używać kamieni zamiast granatów. Są cichsze, a "specjalsi" muszą być dyskretni ;-(
  Inna patologia (na naszą korzyść) to jest praktyczny brak uzbrojenia w Niemczech - pewnego razu jak pamiętam oświadczyli, że w razie (znów debilizm, ale przynajmniej ździebko logiczny) agresji Rosji nie mieliby z czym Polsce przyjść na pomoc.
  A to tylko jeśli chodzi o aspekt militarny - ale już te dwa przykłady mogą dobrze zobrazować co by się stało, gdyby doszło do konfliktu zbrojnego między USA a UE.
  A to USA ma drukarkę $ ;)
  Czuję, że bez ruskiej pomocy by się nie obeszło, ale to oznaczałoby Pax Russica aż po Lizbonę ;-DDD Aj waj!
 • @Husky "China's Ghost Cities - Where is Everybody?" --- Niezamieszkałe chiskie miasta "duchów" - Gdzie się wszyscy podziaki?
  .


  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!????????????????????????????/


  https://youtu.be/0C2riYukuuQ?t=1m3s


  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Why is a Chinese Ghost City in Angola Africa? " !!!!!!!!!!!!!!!!

  https://www.youtube.com/watch?v=SnmUwkYoUqo  50 milionów wolnych mieszkań w CHINACH - ?????????????????????


  O co to chodzi? GIGANTYCZNA podmianka? Zamiana historii?  https://www.google.com/search?q=ghost+city+china&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjr5Iv2n4XfAhVRRK0KHSvlAXEQ_AUIDigB&biw=1683&bih=1024#imgrc=_&spf=1543894699203
  https://img4.zedbooks.net/wp-content/uploads/2016/07/zed-books_extract_chinas-urban-billion-1800x1250.jpg
  http://cdn.vagabondjourney.com/travelogue/wp-content/uploads/zhengdong-cbd-map.jpg
  https://si.wsj.net/public/resources/images/BN-PL102_crtgho_J_20160817043240.jpg  .
 • @Husky "Wieści z Londynu"
  http://repsol.neon24.pl/post/146665,tymczasem-w-chinach#comment_1508878
 • @
  Stało się jak przepowiadał zacięty anty-komunista Robet Welch w swojej książeczce „The Blue Book”, czyli Niebieska Książka. Najpierw trzy bezkrajowe „rejony” świata: amerykański, europejski, i azjatycki. A potem już tylko „jeden nowy świat” pod dowództwem Naczelnego Rabina Narodów Zjednoczonych w błękitnym krawacie i z armią w niebieskich chełmach. „Imagine” - śpiewał o tym towarzysz John Lennon.

  „Istnieje szansa na to, że dewianci zostaną powstrzymani, choć łatwo nie będzie”. - napisał Jan Twardowski, i ma rację!

  Powiesić Lewicę, albo Lewica powiesi nas. „Bój to jest nasz ostatni”.
 • Znakomity wpis 5*
  i prosze o więcej

  pozdr
 • Dwie niezbędne uwagi
  .
  Od dawna zastanawiam się, co niektórzy rozumieją przez komunizm, pierwsze gminy chrześcijańskie, a wiele też później były komunistyczne.

  "pani Merkel jest zagorzałą komunistką", jeśli to zadanie, jakie pani Merkel z całym oddaniem wypełnia,

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/tekstzablo/#Merkel

  jest podstawą komunizmu, to jest komunistką.

  Jeśli przypomnieć zgrabnie zorganizowane ostatnie ekscesy wymierzone przeciwko Europie jak Brexit, Katalonię (tę ostatnią miały wpółorganizować oddziały Sorosa), to można i w ekscesach w Paryżu dostrzec pewną analogię, jak czyni to autor cytowany w linku poniżej

  - https://marucha.wordpress.com/2018/12/03/euromajdan-w-paryzu/

  Poeta raz już ostrzegał:
  "Są w ojczyźnie rachunki krzywd,
  obca dłoń ich też nie przekreśli", niestety jakże często Polacy zapominają o tym i stają się bezwiednie konfidentami obcych wywiadów

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/06/kolonia-usa/

  a obiecywano, że "mądry Polak po szkodzie", a gdzie tam.

  Także tym razem "całe serce" Huskyego bije dla USRAela.
 • Dobry tekst. Podobnie widzę Europejską rzeczywistość.
  Kiedyś ZSRR rządzone przez głębokie państwo żydowskie) potem (teraz) USA oraz UE też rządzone przez głębokie państwo żydowskie.

  Suwerenność Narodów Europejskich jest bardzo niewygodna dla głębokiego państwa żydowskiego...czyli dla globalnej mafii żydowskiej.
  W takim ZSRR czy USA władze centralne to jeden ośrodek który wystarczy zdominować by mieć pełnię władzy.,.. a w Europie jest bałagan co kraj to trzeba walczyć by mafia żydowska utrzymała władzę..a to są koszty
  I to jest moim zdaniem główna przyczyna nacisków by z UE zrobić drugie ZSRR czy USA. NATO jest takim substytutem na płaszczyźnie militarnej.

  Gdyby to się udało to suwerenność Narodów była by przekreślona na wielki o ile nie na zawsze...

  Autor słusznie zauważą że "uchodźcy" czy to z Afryki czy to z Banderlandu to mięso armatnie w rękach globalnej mafii żydowskiej które z radością będzie mordować Europejczyków za marny żołd (dla nich wielki).
  Globalna mafia żydowska czyni jawne przygotowania do wprowadzenia totalitarnej dyktatury na terenie Europy opartej przymus fizyczny i terror, zastraszanie...mordy opornych na wielką skalę (Jugosławia była pierwszym testem.. wyszło że nie jest to łatwe..mimo wymordowania tysięcy ludzi).

  Autor pyta kto byłby tym władcą Europy ...
  odpowiadam wiadomo.. globalna mafią żydowska... funkcjonująca jak za Stalina czy obecnie w USA jako głębokie państwo żydowskie..

  To jest nic innego niż droga globalnej mafii żydowskie po władzę nad światem...oni idą tą drogą od czasów biblijnych .. bo tak im nakazuje ich religia (skrajnie rasistowskie Tora i Talmud).

  Na szczęście Rosja się odrodziła już po śmierci Stalina..mafia żydowska została odsunięta od władzy... za Jelcyna wróciła do władzy na chwilę..
  za Putina znowu jest "w opozycji" ale nie śpi...drąży tunele..knuje..

  W USA mafia żydowska rządzi niepodzielnie...(słabe społeczeństwo zatomizowane podzielone ... skłócone..)

  W Europie narody jeszcze istnieją i mają jakąś tam wewnętrzny patriotyzm... Globalna mafia żydowska nie może tego Europejskiego bałaganu Narodowego ogarnąć.

  Jakie jest wyjście dla świata ?
  Fundamentem globalnej mafii żydowskiej jest rabunek zasobów świata na gigantyczną skalę... czyli prywatyzacja wszystkich zasobów do kilku oligarchicznych rodzin żydowskich..

  Globalną oligarchię żydowską trzeba odsunąć od sterów władzy (sterują poprzez swoje marionetki).
  Jak odsunąć ? Jedyna droga to nacjonalizacja majątków globalnych oligarchów... majątki wrócą w ręce ograbionych Narodów a firmy i koncerny będą pracowały dla Narodów ...poziom życia zwykłych ludzi szybko wzrośnie..

  Nie ma innej drogi...tylko trzeba rozbroić mafię z nuklearnego arsenału (USA, Izrael...) inaczej te 90 letnie staruchy zdecydują by zniszczyć świat.
 • @Laznik 11:17:25
  //Także tym razem "całe serce" Huskyego bije dla USRAela.//

  całe !!!!!!
 • @Oscar 18:08:41
  Świetnie rozwinąłes mój temat. Tump jest po naszej stronie, i nawzajem.
 • @Zdzich 19:12:53
  Tump jest po naszej stronie !!!!!
  pzdr
 • @Husky
  U Andrzeja Tokarskiego, ktorego nie znam, jestem permamentnie zbanowany. Ale chcialem dodac do jego Konferencji n.t. klimatu:

  Dotychczas walka z „globalnym ociepleniem” kończyła się na:
  1. podwyżce podatków i opłat
  2. milionów donacji na Clinton Foundation
  3. miniaturyzajci majtek dla dziewczyn.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930