Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
19 postów 487 komentarzy

Wieści z Księżyca

Jan Twardowski - Komentowanie wydarzeń bieżących nie tylko z Księżyca

Zaorać prawicę

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Dlaczego prawica nie może dojść do władzy w Polsce?


Odpowiedź na to pytanie jest banalnie prosta. Zarówno PiS jak i PO są strażnikami trwającej, światowej rewolucji marksistowskiej, trzonem władz której są zwierzchnicy UE, a podporządkowane im władze poszczególnych krajów, są pomniejszymi agendami krzewiącymi rewolucyjne idee na pohybel tych krajów.
Jeżeli przyjrzymy się sytuacji na polskiej scenie politycznej po 1989 roku, to bez najmniejszych problemów dostrzeżemy, iż u władzy stoją cały czas ci sami ludzie, a zmieniaja się jedynie nazwy ugrupowań politycznych, do których należą poszczególne kanalie, stwarzające iluzoryczny obraz, że różnią się one od siebie, a takie PiS, dajmy na to, to mieni się nawet partią prawicową, próbując wskazywać przy tym na sanacyjny charakter swoich poczynań, eksponując na pierwszy plan ideę stworzenia ,,Międzymorza", ,,Trójmorza", czy jeszcze jakiegoś innego ,,...morza".
   Kaczyński nie jest na tyle głupim, aby spodziewać się inwazji Rosji na Polskę gdzieś w rejonie Suwałk w myśl teorii debili z kręgów banderowskiego zakonu pod egidą ,,Gazety Polskiej", czy jej wizualną hybrydą, zwaną ,,TV Republika".
Jeżeli zwrócimy uwagę na to, co wydarzyło się we Francji po tym, kiedy pan Macrone stwierdzil, iż koniecznym jest stworzenie unijnej armii, która miałaby bronić Europę przed USA, to okaże się, że naczelnik naszego państwa, nikomu nie powie, że sprowadził on do Polski jankeskich siepaczy, aby ci bronili Polskę przed Niemcami, a że tak jest w istocie, to jestem tego pewny.
Czy można zatem mieć pretensje do Kaczyńskiego o jego, zdawać by się mogło, szlachetne intencje?
Chyba nie, ale pozostają koszty takiego przedsięwzięcia i nie mam tu bynajmniej na myśli kosztów materialnych.
Czym pozostaje w kontekście poczynań prezesa, ukrainizacja Polski? Czym pozostaje gloryfikacja reżimu Poroszenki, podczas gdy on sam zamienił Ukrainę w państwo faszystowskie, bo Kim byli Bandera i Szuchewycz, których na poziomie ustawowym ogłoszono bohaterami narodowymi na Ukrainie?
Czym w końcu pozostaje akceptacja amerykańskiej ustawy 447?
Na miejscu prezesa zwróciłbym uwagę na to, aby przy budowie ,,Trójmorza", nie stracić polskiego Pomorza i nie tylko, a wprowadzenie w Alzacji i Lotaryngii obowiązku nauki języka niemieckiego niech rozpali czerwone światełka we łbach nie tylko prezesa i jego akolitów.
O ile pani Merkel wykazywała się powściągliwością w stosunku do wizji Macrone z armia unijną w tle, z racji tego, iż niektóre ze środowisk politycznych w Niemczech huczaly, że to Niemcy będą sponsorem macronowych zachcianek, o tyle po żółtej rewolucji we Francji, pani Merkel reaguje natychmiast, doprowadzając do niemiecko - francuskiego szczytu w Akwizgranie, czego skutkiem było podpisanie traktatu o szeroko zakrojonej współpracy pomiędzy tymi państwami, a jedną z dziedzin owej współpracy ma być wzmocnienie zdolności Europy do samodzielnego jej działania, nie pomijając przy tym aspektu jej obronności, a to wszystko znaczy bardzo wiele, tym bardziej, że szereg dyrektyw dotyczących UE powstał tam bez udziału jakichkolwiek innych państw unijnych, a zatem ,,Europa dwóch prędkości", przestaje być li tylko medialnym bonmotem - straszakiem na niepokornych.
Co to oznacza dla takich państw jak Polska?
Na to pytanie niech każdy sam sobie odpowie.
Pan prezes musi być teraz przygotowany na otwartą wojne pomiędzy UE i USA z ich wasalami.
   W listopadzie obchodziliśmy setną rocznicę odzyskania niepodległości po 123 latach rozbiorów. Nie trzeba być historykiem, aby stwierdzić, że do odzyskania niepodległości przez Polskę przyczynił się zbieg przeróżnych okoliczności w Europie i chyba niedalekim od prawdy będzie stwierdzenie, że pomogla nam bardzo I Wojna Światowa i o ile nie można Polakom wówczs odmówić patriotyzmu, to tym razem nie bohaterstwo, ani też nie polski oręż przyczyniły się do odzyskania upragninej Polski.
Jednym z inżynierów wersalskiego sukcesu Polski był Roman Dmowski, którego postać przytaczana jest dzisiaj przez historyków i publicystów w kontekście postrzegania go wówczas jako szowinistę i antysemitę i chyba nikt nie zaprzeczy, że taka narracja w stosunku do środowisk narodowych trwa po dziś dzień.
Niezależnie od tego, kto będzie w Polsce rządzić, PiS, PO, czy jeszcze jakaś inna opcja z Republiki Okrągłego Stołu, to priorytetem dla tych politycznych dewiantów, będzie niedopuszczenie do władzy środowisk stricte prawicowych, a uściślając, narodowych, bo tylko owe można uznać za prawicę w Polsce.
   Nieudolne próby improwizacji naczelnika w zakresie zwrotu w prawą stronę, vide spotkanie Kaczyńskiego z Matteo Salvinim, to tylko żałosne umizgi w strone środowisk narodowych w Polsce, podczas gdy zdaje on sobie sprawę z faktu, że te w wyniku zmian zachodzących w Europie mogą w niedalekiej przyszłości dojść do głosu w naszym kraju.
Mam głęboką nadzieję, że te środowiska potrafią dostrzec szansę dla siebie w obliczu postępujących zmian na Starym Kontynencie.
Traktat akwizgrański, o którym wspomniałem, jest nasileniem się wojny politycznej na arenie Europy pomiędzy UE, a USA, pamiętając przy tym, kto rzeczywiscie rządzi Unią.
   Nikomu na przestrzeni ostatnich dekad nie zależało na tym, aby Polskę uczynić państwem suwerennym i państwem silnym, posiadającym własną armię. Polityka PO i PiS uczyniła Polskę bezwolnym wasalem, któremu przyjdzie teraz przyjąć pozycję pomiędzy młotem i kowadłem.
   Nie sposób nie odnieść się przy tego typu rozważaniach do Rosji.
Wbrew demonizowaniu, szkalowaniu i poniżaniu Rosji, pan Putin obserwując to, co dzieje się w Europie i Polsce, śmieje się do rozpuku, popijając ruski szampan, bowiem niezależnie od tego w jaki sposób potoczą się losy UE i Polski, to Rosja zawsze pozostanie na pozycji zwycięzcy, a to dzięki strategicznemu partnerstwu pomiędzy Rosją i Niemcami, a my...
A my znowu pomiędzy młotem i kowadłem.

 

KOMENTARZE

 • @AgnieszkaS 17:09:44
  Zatem banałem jest utworzenie tworu politycznego pod nazwą ,,Unii Europejskiej", swoja formą niczym nie różniącą się od ZSRR.
  PiS i bezpieczeństwo socjalne. Chodzi o pionierskie rozwiązania w zakresie służby zdrowia np? Może jednak o ustawę reprywatyzacyjną :)
  A już z pewnością pionierskim działaniem będzie poprawa bytu socjalnego Polaków spłacajac Żydom ich urojone roszczenia.
  Proszę zasugerować pisowszczyźnie sposoby wykorzystania zlych relacji pomiędzy Rosją i USA.
  Może poprawa stosunków z Rosją, które PiS zdewastowało, że tego już nikt nie naprawi.
  Poprawa warunków socjalnych poprzez import amerykanskiego gazu o ile droższego od rosyjskiego i import rosyjskiego węgla podczas gdy nasze kopalnie się zamyka - to są te pionierskie działania PiSu?
  Ooo, zapomniałbym; 500+, to rzeczywiście epokowy wyczyn.
 • Autor
  USA z pewnoscia zdaja sobie sprawe, ze Polska, jako jedyny kraj w Europie, stac bedzie przy nich, popierajac najbardziej szalone, niedorzeczne pomysly. O ile 10 lat temu mialo to jakis sens, o tyle dzisiaj, w warunkach politycznego tsunami, opieranie wszystkich celöw na bazie tej cudacznej "przyjazni" /jednostronnej zreszta/, okazac sie moze nie tylko ryzykowne ale i fatalne w skutkach. Polityczna niezdara-J.Kaczynski sam zapedzil sie w kozi rög i ledwo nadaza z wypelnianiem polecen USA,Izraela, Ukrainy. W przypadku przegranych wyboröw, z inna opcja dojdzie, byc moze ,4-ty "zawiadowca" w postaci Niemiec.
  A moglo byc normalniej, prez.W.Putin proponowal gazociag z ominieciem Ukrainy /bo kto lubi byc okradany?/, na to jednak PO wyrazilo swiete oburzenie i ten idiotyzm podtrzymal strategiczny prezes PiS-u. Ukraina i tak sie rozpadnie, to tylko kwestia czasu. I nie jest wykluczone, ze Polsce wpakuje sie najniebezpieczniejszy kawalek-kraine banderowcöw.
 • Dlaczego nie ma w Polsce prawicy?
  W ramach podziału władzy nad Polską PO otrzymało lektorat liberalny, PiS elektorat katolicko-prawicowy, stąd formuowanie haseł, stąd patriotyzm na sztandarach PiS, stąd hasła liberalne na sztandarach PO. PiS w czasie swych rządów 2005-2007 zlikwidowal wszystkie partie prawicowe, katolickie odbierając im elektorat. Dziś to partie czysto kanapowe. PiS reprezentuje w naszym kraju interesy USA, Izraela, Ukrainy, co widać na każdym kroku. PO interesy korporacji zachodnich, banków. Stąd w fazie rodzących się konfliktów Unia - USA PiS w Unii traktowan jest jako reprezentant obcych interesów.
 • @morgan 17:51:14
  Przy obecnej polityce naszego rządu, nie wróżę Polsce żadnej przyszłości.
  Niektórzy z publicystów zarzucają PiSowi, że Polska angażując się w konflikty po stronie USA (Afganistan, Irak) i udostępniając swoje terytorium Amerykanom na ich rozgrywki z Rosja, nie potrafil wynegocjowac od USA gwarancji na to, że nie będzie realizacji żadnych żydowskich roszczeń.
  PiS raczej jest gwarantem realizacji ustawy 447, aniżeli jej przeciwnikiem, ale w chwili obecnej, te karykatury polityków powinni wynegocjować od USA gwarancje na trwałość naszych granic w obecnej postaci i to w trybie pilnym. Niech chociaż tyle Polska wyniesie z tej ,,przyjaźni".
  Jałtańskie i Poczdamskie ustalenia nie są już dzisiaj takie pewne, gdy przypomnimy sobie Jugosławię i hucpę z Kosowem, a kto grał wówczas pierwsze skrzypce?
  Niemcy prędzej, czy później upomną się o swoje i tutaj Kaczyński upatruje ewentualnego protektoratu ze strony USA, ale te same USA gwarantowały Ukrainie niezmienność jej granic podczas Memorandum Budapesztańskiego, a co się stało?
  Polska zmarnowala trzy dekady i nie potrafilismy przywrócić jej formy normalnego państwa i obawiam się, że przyjdzie nam za to słono zapłacić.
 • @Zawisza Niebieski 18:04:20
  PiS wycięło prawicę, to fakt, ale staram się zasugerować, że w Europie nastapią zmiany i że w tym prawica powinna upatrywać swojej szansy, tym bardziej, że w Polsce istnieje potężny elektorat do zagospodarowania i to nie byle jaki a że PiS jest strażnikiem zydowskich i amerykańskich interesow, to dzisiaj juz gimnazjalisci wiedzą.
 • @AgnieszkaS 18:30:16
  //"Podpisujemy różne umowy na LNG z firmami z USA, one wszystkie mają jedną cechę wspólną - są 20-30 proc. tańsze niż obecnie kupowany gaz z Rosji"//

  A czy to prawda że owe "20-30 proc tańsze" wynika z tego że upublicznia się tylko część ceny.Nic natomiast się nie mówi o tym że dostawy amerykańskiego LNG odbywają się na warunkach FOB (free on board), co oznacza, że kupujący ma obowiązek zorganizowania transportu z terminalu w USA do punktu przeznaczenia.
  Koszt dostaw gazu z USA do okolic Warszawy będzie wynosił 70-80 dolarów za 1000 metrów sześciennych co sprawi że ta rzekomo "niższa cena gazu " nie będzie znów taka niższa.
 • @Jan Twardowski 18:30:15
  Bardzo dobry tekst. Należy dodać jeszcze, że nas ,,przyjaciel" z usraela każe kupować ich broń po cenach 7 - krotnie droższych niż kupuje to armia amerykńska. (pociski jassm)
  Kazali błaznowi kupić 4 helikoptery - skorupy po 75 mln za szt, technologia z końca lat 70 -tych, a swojej armii sprzedają helikoptery z pełnym wyposażeniem po nawet 25 mln zł.
  System ,,patriot" to w sumie wydatek 100 mld $, a guziki i tak w ręku sprzedającego.
  Kupno gazu o 30% tańszy to perfidne kłamstwo szpiega garbonosych i wyjątkowego szkodnika żyda Naimskiego. Gaz katarski fakturowany w usraelu, to pełne koszty wieksze o prawie 100% od wydobywanego u nas i kupowanego od Rosji. Kupno samego gazu katarskiego moze być tńsz, ale transportowanie go, magazynowanie itp. to koszty takie same jak zakup 1000 m3 gazu. Dywersyfikacja polega na tym, że wydobywasz najwięcej swojego gazu.
  Podobnie z ropą, wasalom zabronili kupowania taniej ropy z Iranu, bo trzeba kupować Irańską ropę od pośredników usraelskich. itd.
  Jeżeli są tak dobrzy nasi ,,przyjaciele" to proszę niech Ageniszka S odpowie ile My sprzedajemy np; uzbrojenia do USA, jaki jest bilans handlowy między Polską a USA.
  Jeżeli chodzi o geopolitykę, to NAIWNYM NALEŻY WBIJAĆ DO ICH GŁÓW, ZE NAS ,,PRZYJACIEL" TRAKTUJE NAS JAKO TOWAR PRZETARGOWY W ZAKULISOWYCH ROZMOWACH MIĘDZY USA A ROSJĄ. MY JUŻ JESTESMY SPRZEDANI PRZEZ NASZEGO ,,PRZYJACIELA", CZEGO DOWODEM JEST 447, NIE KONIECZNIE ROSJI.
  ROSJA TO JUZ NIE MUSI ROZMAWIAĆ Z WARSZAWA, WYSTARCZY JEJ TELEFON DO SPRZĄTACZKI Z TEL AVIVU LUB WASZYNGTONU I Z NIMI USTALAJĄ POLITYKĘ W SPRAWACH POLSKI.
  Polska jako suwerenny kraj zginęła w Magdalence i przy OS.
 • @ikulalibal 18:55:40
  https://www.salon24.pl/u/piotrpanasiuk/921314,gaz-amerykanski-lng-jest-o-60-drozszy-czy-terminal-lng-w-swinoujsciu-ma-sens-w-oczach-laika

  z netu:
  Ruski gaz i LNG z USraela... Cena z giełdy Henry Hub 34 zł za MWh, koszty transportu, skraplania i regazyfikacji 85 zł, razem ~ 115 zł za MWh... Cena od ruskich to ~ 70 zł za MWh, różnica 45 zł...
 • @Jan Twardowski 18:19:50
  Wszystko prawda.
  A pisanie już któryś raz jakoby amerykański gaz był tańszy od rosyjskiego to już powód, żeby odpowiedni specjalista się tym zainteresował.
 • @AgnieszkaS 19:28:39
  Ale ja pytam tylko o to czy ta nowa ponoć niższa cena uwzględnia też koszt przesyłu.
 • @AgnieszkaS 19:46:18
  //Unia to są przede wszystkim Niemcy.//

  A cóż to za dogmat? to jest gdzieś zapisane? uchwalone na którymś z soborów powszechnych? czy tylko jeden bencwał powiedział a reszta za nim? Skąd ? pytam skąd informacja że "Unia to Niemcy"
  Niemcy są silnym państwem więc ich pozycja w UE jest taka jaka jest.
  Jeszcze by tego brakowało żeby na plan pierwszy wylazły wszelkie żywiołki drobniejszego płazu w rodzaju Litwy,Polski i innej Estonii.
  Polska (zgodnie z informacjami Talbota http://talbot-nowyekran-pl.neon24.pl/post/147350,agenci-wplywu-kim-oni-sa ) kosi kasiorę z Unii nie pytając o szczegóły.
 • @Wrzodak Z. 19:12:56
  Propaganda sukcesu uprawiana przez PiS i pisowskie media to kopia tej z lat siedemdziesiątych, tak więc przerabiałem już to i chyba nie tylko ja.
  Subtelna różnica polega tylko na tym, że wówczas faktycznie byliśmy węglową potegą i w tym przypadku nie kłamano, a dzisiaj wmawia się nam rzecz zgoła inną podczas gdy niemieckie firmy inwestują w Kopalnię Krupiński, kiedy nasz rząd wypina sie na nią, no ale euro ktos zainkasuje, a kopalnia pójdzie za bezcen wg okrągłostołowej tradycji.
  O ile z panskim podsumowaniem w pełni się zgadzam, to zapytam jednak, co należy zrobić, aby raz na zawsze zutylizowac magdalenkową poczwarę w postaci PiS i PO?
 • Wprawdzie, już miałam 2 podwyżki gazu w 2018 roku, ale pan minister energetyki Tchórzewski zapewnił że na razie podwyżki ceny
  gazu nie będzie, nie wiadomo co z pozostałymi 5 składnikami na fakturze!
  W każdym razie pozostaję z nadzieją,że nasi najlepsi przyjaciele, strategiczni partnerzy,sprzedadzą nam gaz taniej niż z Gazpromu.
  Chociaż, jak mawiał nieoceniony przyjaciel Polski Henryś K. "„Ameryka nie ma żadnych stałych przyjaciół, ani wrogów, tylko interesy” – powiedział Henry Kissinger".

  Oraz , że po doliczeniu ceny transportu, regazyfikacji itp. nadal będzie tańszy!
  Austriacy to jacyś gooopi są czy cuś!Może nie znają cen gazu na świecie , albo dostają taniej???
  https://www.sott.net/article/387417-Austrian-president-No-need-for-Europe-to-buy-US-gas-at-triple-the-price-will-continue-imports-from-Russia
 • @AgnieszkaS 19:59:05
  // Nawet jeśli koszty przesyłki nie są w to wliczone, to cena gazu amerykańskiego stanowi około jednej czwartej ceny gazu rosyjskiego, a więc trochę nam funduszy na opłacenie transportu zostanie. //

  Tylko czy aby na pewno starczy.Bo to powiadają że ten gaz nie tylko nie jest tańszy ale że horrendalnie drogi.
  /Trump sprzeda Polsce najdroższy gaz w historii. /
  https://natemat.pl/211863,trump-opchnie-polsce-najdrozszy-gaz-w-historii-i-jeszcze-bedziemy-zadowoleni

  Jedni mówią tak a inni wręcz przeciwnie.Skąd można mieć pewność kto z nich mówi prawdę a kto kłamie.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:42:38
  Tak po prawdzie to ten osławiony, amerykanski gaz kupujemy od brytyjskiej firmy Centrica, a ilość jest kropla w morzu potrzeb polskiego rynku. To, że ktoś podejmuje próby dywersyfikacji dostaw tego surowca nie ma najmniejszego znaczenia w kontekście roszczeń żydowskich, w kontekście żydowskich muzeów, w kontekście wasalizmu wobec USA, Niemiec, czy samego Izraela, a także w kontekscie tępienia polskiej prawicy.
 • @ikulalibal 20:16:15
  Poczekamy, zobaczymy!!Festiwal podwyżek się zacznie, będzie bełkot , że to nie "wina" PGNiG i mętne tłumaczenia SKĄD ta podwyżka.
  Tchórzewski zapowiadał podwyżkę ceny gazu,ale ostatnio się z niej wycofał/prawdopodobnie do wyborów/.Po wyborach się zacznie!!

  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2018/12/nasz-drogi-rzad-wszystko-drozeje/

  No za PO nie było lepiej, Rostowski wel Rothfeld po nocach nie spał obmyślając co by tu jeszcze....od zasiłku pogrzebowego o 30% do likwidacji wszystkich ulg podatkowych itd.
  Ale miało być lepiej niż za PO, tak było głoszone!
  dla mnie , znajomych, Rodziny , sąsiadów....NIE JEST lepiej!
 • @AgnieszkaS 20:32:51
  //Winna jest umowa zawarta za rządów PO-PSL.//

  W tej kwestii też zdanie są podzielone.Istnieje opinia że całkowitą winę ponosi PIS a konkretnie minister Wojciech Jasiński.

  /W 2006 roku szef resortu zgodził się podpisać umowę gazową z Rosją bez dokładnej analizy dokumentu! Efekt? Do 2022 roku Polska zapłaci o około 18 miliardów złotych za gaz więcej niż inne państwa europejskie, które kupują ten surowiec z Rosji. /
  https://www.se.pl/wiadomosci/polska/wojciech-jasinski-z-pis-przez-niego-mamy-najdrozszy-gaz-w-europie-aa-vPAK-dF1Z-kPTS.html
 • @Jan Twardowski 20:02:02
  Najpierw sprostowanie ,,system patriot nie kosztuje 100 mld$ ale złotych, wszystkie systemy.
  Co zrobić by pogonić układ ,,okrągłostołowy i magdalenkowy"???????
  Budować świadomość narodową, we wszystkich mediach gdzie to możliwe. Promować myśli R. Dmowskiego, F. Konecznego. Niestety, ale teraz nie ma tak naprawdę co promować z obecnych czasów. Na opcji prawicowej - narodowej, panuje organizacyjny i programowy chaos. Nie ma spójnego programu ekonomiczno - gospodarczego, ideowego. Np; Korwin i partia Wolność - są bardzo pro-amerykańscy -, prywatyzować wszystko, nie ważne komu i za ile, nawet powietrze nad Polską i piaski plaży, mi jako narodowcowi to nie odpowiada, znowu RN - jest nie przekonywujący w swoim działaniu (krok do przodu, dwa do tyłu), brak jasno określonego wiarygodnego działania, podobnie jak Braun.
  Jest około 40% środowiska po LPR-owskiego, które zamknęło się w sobie z powodu zdrady konia. Jest wiele różnych pomniejszych organizacji, ale są różne koncepcje organizacyjne, programowe i ideowe.
  Ktoś mógłby poświęcić swój czas, pieniądze i opracować akceptowalną koncepcje ideowo - gospodarcza, by zadowolić wszystkich, ale to bardzo trudne zadanie.
  Wszystkie środowiska prawico - narodowe mogą liczyc moim zdaniem na początku (jak będzie zgoda) na 10% poparcia społecznego a w przyszłosci nawet wiekszosć parlamentarną.
  Potrzeba, czasu, pracy, funduszy. Można to zrobić i postawic Polskę na silnych narodowych fundamentach. O ile nasi ,,przyjaciele" z małej i dużej ambasady pozwolą wolnym, suwerennym polakom żyć.
 • @ikulalibal 20:54:24
  Jeszcze lepsza jest przepychanka w Auschwitz,własność też judejska!kawałek po kawałku....
  Śmierć Polaka to fizjologia.....Barbara Engelking-Boni: Dla Polaków śmierć to była po prostu kwestia biologiczna, śmierć jak śmierć.
  https://niezlomni.com/barbara-engelking-boni-dla-polakow-smierc-to-byla-po-prostu-kwestia-biologiczna-smierc-jak-smierc-dla-zydow-to-byla-tragedia-metafizyka-spotkanie-z-najwyzszym/


  https://twitter.com/Dziennikowy
 • @AgnieszkaS 21:30:50
  Wojciech Jasiński (64 l.), minister Skarbu Państwa w rządzie PiS, skazał Polaków na najdroższy gaz w Europie! Jak to możliwe? W 2006 roku szef resortu zgodził się podpisać umowę gazową z Rosją bez dokładnej analizy dokumentu! Efekt? Do 2022 roku Polska zapłaci o około 18 miliardów złotych za gaz więcej niż inne państwa europejskie, które kupują ten surowiec z Rosji.
  SE 22.03. 2012 rok
 • @Jan Twardowski
  Tak z ciekawości:
  gdyby doszło do przejęcia władzy przez tą "prawdziwą prawicę" (jak Pan pisze), to jaki byłby program działania?

  Jest pan w stanie wskazać zarys?
 • @AgnieszkaS 22:33:59
  Kontrakty trzeba skasować bo jedni i drudzy łapują, gazu mamy dużo swojego i trzeba go wydobywać u siebie.
  Oczywiście powinna być jawność podpisywania takich umów.
  Analizowałem w sejmowej kancelarii tajnej umowy z Gazpromem te podpisywane przez Goryszewskiego, Pola i Jasińskiego, ja tam nie widzialem u żadnych interesu polskiego oprócz partyjnego.
  Żydowskie eldorado gazowe usraela i tzw. norweskie trzeba zakończyć jak najszybciej też. Ceny za gaz od pośredników księżycowe.
  W/g mojej wiedzy całkowity koszt 1000m3 gazu sprowadzany z kataru fakturowany w USA to 880$, jest droższy o 120% od rosyjskiego i o 150% od naszego. T/j podobnie jak zakupem helikoptera, bez wyposażenia gdzie płacą nasi prześladowcy 75 mln zł za sztukę, a gdy doposaży się taki helikopter to kszt wzrasta o 100 mln zł a więc helikopter nie kosztuje 75 mln zł a 175 mln zł. To ceny księżycowe.
  Min. dlatego w Polsce lobbyści katarskiego gazu chcą likwidacji kopalń, likwidacji 3,5 mln pieców węglowych, ponieważ te 3,5 mln osób będzie płacić rachunki po 1200 zł co miesiąc za ogrzewanie domu, to proszę sobie wyliczyć o jaką kwotę lobbyści się biją i o jaki VAT dla budżetu.
  Polski ,,żond" pompuje gaz rosyjski na Ukrainę w ilości około 3 mld m3 rocznie, gdzie Upadła nam nie płaci nawet centa, gaz przechodzi przez przepompownie w Strachocinie k/ Sanoka. Ratując upadła kosztem polskiego interesu.
 • @Krzysztof J. Wojtas 22:58:06
  Nie tylko zarys.

  https://ruchnarodowy.net

  Tam znajdzie Pan bez problemu program RN, a także program samorządowy.
 • @AgnieszkaS 23:31:21
  Lepiej chyba zlikwidować ZUS niz państwo Polskie, co z powodzeniem robią PiS i PO. Lepiej mieć własną, polską armię, aniżeli okupanta z USA, prawda? Co jest złego w posiadaniu własnej armii?
  Poza tym program nie musi Pani odpowiadać. Wystarczy fascynacja tym pisowskim :)
 • @Jan Twardowski 18:19:50
  Najważniejsza, wręcz nagląca i pierwszorzędna sprawa, to zagwarantowanie na wieki obecnych naszych granic, są one dla nas Polaków OPTYMALNE, nigdy tak nie były.
  Druga sprawa, to dążenie do uzyskania statusu państwa wieczyście neutralnego. Przez to, że przez wieki musieliśmy co raz to doświadczać napaści z każdego kierunku jak mało który kraj na świecie, mamy prawo myśleć o neutralności.
  No; ale tu musiałby rządzić polski rząd, może się doczekamy.
 • @AgnieszkaS 22:33:59
  Słusznie! Zakręcić Jamał! Niech to eldorado Ruskim się zakończy!
  I dziwić się normalnym rządom, że chcą North Stream2 i Tureckiego Potoku? Skoro rząd w Polsce chce zakończyć ruskie eldorado.
 • Do @Zawisza Niebieski 18:04:20
  Zawisza pyta Dlaczego nie ma w Polsce prawicy i odpowiada sensownie na te pytanie ! ale Zawisza pewnie przez roztargnienie nie dokończył swój ciekawy wywód że wszystkie te wymienione przez niego partię są żydowskie ! WSZYSTKIE !!! i jako żydowskie partie realizują wyłącznie interes światowego żydostwa !

  Wołajmy ! Polska Krajem NEUTRALNYM WOLNA OD OBCYCH WOJSK !

  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach,
 • @AgnieszkaS 00:17:14
  ,,To właśnie likwidacja ZUS do tego doprowadzi. "

  Bzdura jakich mało.
  W zakresie broni, to jestem za jej powszechnym dostępem dlakazdego obywatela. Jeżeli konstytucjazapewnia mi prawo do obrony koniecznej, to zobligowany jestem do posiadania narzędzi, które uczynią tę obronę skuteczną. Jest to elementarna zasada.
 • @Jan Twardowski 17:49:13
  Dlaczego tak jest przeczytaj mój ostatni wpis wraz z komentarzem. Masz tam wszystko na tzw. talerzu.
 • @morgan 17:51:14
  100/100!
 • @ikulalibal 19:43:11
  Dodaj skroplenia a potem regazyfikacji.
 • @Wrzodak Z. 23:03:59
  Brawo zaorane.
 • @Wrzodak Z. 23:03:59
  S-70i jest fajny, ale nadaje się tak do wojska jak Ford Focus do wyścigów. Jeśli taki helikopter nie ma przestrzennego pola walki i możliwości uderzania z 50 km to ruscy przerobią to na złom i nie ma co się oszukiwać, że będzie inaczej. Dopiero UH-60 to wyścigowy Ford Focus WRC. Wyglądają podobnie, ale szczegóły robią różnice. Nawet Słowacy mają właśnie UH-60M. Amerykański Departament Stanu poinformował o możliwej sprzedaży na Łotwę, w ramach programu Foreign Military Sale, czterech śmigłowców UH-60M Black Hawk wraz z wyposażeniem. Szacowana cena wynosi 200 mln USD. Cena wyjściowa S-70i to 5.9 miliona, zakładając wyposażenie powiedzmy ok 20mln co w takim razie kosztuje 25 mln extra? W przypadku awarii elektroniki (atak impulsem elektromagnetycznym) nie ma możliwości mechanicznego sterowania wiroplatami! S-70i to nie jest UH-60 który kosztuje właśnie 45mln $ koniec kropka. A Francuzi prawie, że już pozbyli się Caracali! Dają je teraz w prezencie afrykańskim kacykom za kontrakty na surowce mineralne!
 • @AgnieszkaS 23:31:21
  Co do ZUSu masz rację. Co w zamian proponują? Co do militaryzacji czyli zbrojenia się lecz wyłącznie we własny sprzęt a dlaczego własny nie muszę ci tłumaczyć bo chyba wiesz? to popieram, zgodnie z dewizą chcesz pokoju szykuj się do wojny. Ruskie mają swoje na nasze helikoptery i nie tylko na nie i nie tylko nasze to..a my do dziś mamy gówno czyli nic!
  Crazy Russian "TOR M2" Anti-Aircraft System (SAM) ✭ Russian Army 2017.

  https://www.youtube.com/watch?v=k9Y5DT4oPpc&feature=youtu.be
  oraz to
  Russian Pantsir Systems 'the Most Efficient Means' to Beat US-Made Tomahawks

  https://www.youtube.com/watch?v=KYU2rpdOCus
 • @AgnieszkaS 09:12:30
  Tak jak policja zajęła się Rosiakiem zastrzelonym przez Cybę i Adamowiczem zadźganym publicznie.
 • @Jan Twardowski
  Waszyngton stawia warunek Polsce. „Chcecie mieć Fort Trump, zrezygnujcie z Huawei”. Waszyngton naciska na polski rząd, aby zakazał chińskiemu koncernowi Huawei budowy sieci łączności 5G pisze „The New York Times”. Od spełnienia tego warunku ma być uzależnione utworzenie stałej bazy wojsk USA nazwanej „Fort Trump”. Tymczasem z ustaleń NYT wynika, że urzędnicy prezydenta Donalda Trumpa wprost sugerowali uzależnienie rozmieszczenia wojsk amerykańskich w Polsce od wykluczenia z budowy sieci piątej generacji chińskiego giganta Huawei. Amerykańskie władze traktują działania chińskiego koncernu w Europie jako element nowego wyścigu zbrojeń. Technologię używaną przez Huawei przy budowie sieci piątej generacji administracja Trumpa uznaje za zagrożenie dla bezpieczeństwa kraju. Służby USA uważają, że chińska firma współpracuje z wywiadem tego kraju umożliwiając mu wejście „tylnymi drzwi” do sieci telekomunikacyjnych i komputerowych wielu krajów. NYT przypomina także wypowiedź płk. Grzegorza Małeckiego, byłego szefa Agencji Wywiadu, który w kontekście Huawei wskazywał na ewentualne zagrożenie ze strony Chin dla wojsk Stanów Zjednoczonych stacjonujących w Polsce. Gazeta przypomniała też niedawne zatrzymanie przez polskie służby byłego oficera wywiadu Piotra D. i Wanga W., pracownika Huawei pod zarzutem szpiegostwa. Według NYT dla rządu USA był to „jaskrawy przykład tego, w jaki sposób chiński rząd instaluje agentów wywiadu w oddziałach Huawei na całym świecie”.

  źródło: NYT
 • @kula Lis 68 13:11:55
  Z jednej strony totalitarne podejście. Z drugiej podejrzewają że potentat z Chin chce w ten sposób rozszerzyć zasięg a propo sfery szpiegowskiej. Przynajmniej tak w ten sposób rozumuję tą wstawkę prasową z NYT.
 • @kula Lis 68 13:11:55
  Polska powinna trzymać się jak najdalej od 5G.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 14:08:02
  Zgadzam się z Tobą, tak powinno być, tu Trump ma rację, i to nie tylko na szpiegostwo lecz i na zdrowie Polaków. A co do tego Fortu to i tak go nie będzie.
 • @Wrzodak Z. 19:12:56 zaczyna się Upainy wycie..
  Czarne prognozy dla Ukrainy: Po zakończeniu kontraktu z Rosją nie zostanie nam nic. Zakończenie kontraktu na tranzyt gazu do Europy z Rosji doprowadzi do upadku ukraińskiej gospodarki, powiedział deputowany Rady Najwyższej żyd Rabinowicz na antenie stacji telewizyjnej NewsOne. Według niego w przypadku utraty tranzytu rosyjskiego gazu Kijów będzie musiał płacić ogromne środki na utrzymanie nieaktywnego gazociągu. 1 stycznia 2020 roku kończy się kontrakt z Rosją na dostawę gazu i na gwarantowane objętości. Aby móc obsłużyć nawet pustą rurę, potrzebujemy trzy miliardy dolarów rocznie, a teraz nie będzie niczego nowa umowa nie zostanie zawarta. Z kim zostaniemy? pożalił się.  https://pl.sputniknews.com/swiat/201901289684401-sputnik-ukraina-rosja-gaz-tranzyt/


  Ps..Ukraina zrywa wszelkie umowy z Rosją, ale jeśli Rosja zrobiłaby coś co zaboli to od razu z płaczem do UE i USA. Takie władze na Ukrainie, zresztą nie jest to władza ukraińska. Do kogo pretensje jak sami wyskakali na Majdanie dobrobyt. Niech USA im wysyła podobno jest tańszy od rosyjskiego i pachnący wolnością, demokracją i dobrobytem. Po co mają kupować. Polska dostarczy im darmowy, a my obywatele za wszystko zapłacimy. Proste?!
 • @Wrzodak Z. 23:03:59 Baltic Pipe: Warszawa będzie musiała „dogadywać się" z Gazpromem
  W Morzu Bałtyckim rury gazociągu Baltic Pipe będą krzyżowały się z elementami Nord Stream 2, przeciwko któremu występuje m.in. Polska - pisze Financial Times. Amerykanie obudzili się z ręką w nocniku i Konwencji "Prawo morza" nie znają, jak widać. Za to mają swoje prawo , które namiętnie i z powodzeniem stosują w wielu miejscach na świecie. To "Prawo pięści". Przecież to nie żadna rewelacja, mówią o tym od lat międzynarodowe przepisy dot. eksploatacji mórz, w tym dot. kładzenia rurociągów na dnie morskim. Polska przystępując do budowy Baltic Pipe musi je bezwarunkowo przestrzegać. Nie ma żadnych odstępstw od obwiązujących procedur. Gazprom ma w tej materii praktykę, bo nie jeden gazociąg już położył na morskim dnie. Polacy nie mają żadnej praktyki, robią to po raz pierwszy i nie obejdzie się od różnego rodzaju wpadek. O wybudowaniu gazociągu do 2022 r. raczej nie należy marzyć.
  Polska będzie musiała uzyskać zgody od właściciela Nord Stream 1 i Nord Stream 2 (czyli czterech nitek gazociągów) tj. od Gazpromu na budowę nad nimi swojego rurociągu i każdą konstrukcję uzgodnić z Rosjanami. a będzie ich cztery, nad każdym rurociągiem osobno.
  Polska ma oczywiście, prawo do zbudowania takich konstrukcji, ale musi ich projekty techniczne i lokalizację uzgodnić z Gazpromem. Do tego dochodzą jeszcze, jak przy każdej budowie raporty dot. oddziaływania instalacji na środowisko, dla każdej konstrukcji osobny. Można przypuszczać, że Gazprom zastosuje bardzo drobiazgowe procedury w tej materii i będzie miał sporo różnego rodzaju uwag. Na miejscu Gazpromu dał bym jeden warunek do spełnienia. Rura która będzie się krzyżować musi być położona w takiej odległości aby pod nią był zagwarantowany dostęp specjalnym sprzętem do konserwacji i naprawy rurociągu. To będzie wystarczająco duży problem aby zatrzymać Polski projekt.
 • @Wrzodak Z. 23:03:59
  Nowy rząd PiS w Warszawie jest zainteresowany dywersyfikacją źródeł dostaw gazu ziemnego do Polski. Deklaruje, że będzie minimalizował zakupy od Rosji, na korzyść nowych kierunków. Zamierza wrócić do porzuconego na początku wieku projektu uruchomienia dostaw norweskiego gazu do Polski.

  www.mpolska24.pl/public/images/blogs/52bc6a311a39003809832f3a0ecfe565.jpg


  Koncepcja budowy gazociągu Skanled transportującego norweski gaz do Szwecji i Danii, z której miałby być on w przyszłości przesyłany do Polski (prowadzącym do polskiego wybrzeża gazociągiem Baltic Pipe), jest bardzo skomplikowana. Dla zapewnienia ekonomicznej opłacalności tej inwestycji, cześć gazu trzeba doprowadzić do odbiorcy norweskiego, którym jest przemysł chemiczny w regionie Grenland. Jednak do realizacji tego celu, w Rafnes muszą powstać kosztowne instalacje.
  www.mpolska24.pl/public/images/blogs/673292191b5cfc77dabc17b094c31b9b.jpg


  Od 2013 r. norweski gaz - do 3 mld m sześc. rocznie - miał popłynąć przez Danię, a potem podmorskim gazociągiem Baltic Pipe z Danii do Niechorza na polskim Pomorzu Zachodnim. Jednak wiosną 2009 r. plany budowy Skanled zostały zawieszone, oficjalnie z powodu kryzysu gospodarczego, ale faktycznie także z powodu wycofania się z tej inwestycji niemieckiego koncernu E.ON, a także sporów pomiędzy norweskimi udziałowcami konsorcjum. Podstawowym ryzykiem związanym z realizacją nowego projektu gazociągu z Norwegii do Danii, wydaje się być negatywne nastawienie strony niemieckiej, która prezentuje interesy konsorcjum budującego gazociąg Nord Stream 2.
  Norwedzy popierają plan rozwoju rynku LNG w Europie, ale nie zgadzają się z pomysłem wspólnych zakupów gazu, jako obniżającym konkurencyjność i niezgodnym z ideą liberalizacji rynku. To pomysł forsowany przez Polskę. Zdaniem Norwegii lepszym rozwiązaniem jest dywersyfikacja źródeł. Mimo to, Polacy optują za dobrowolnym mechanizmem grupowych zakupów gazu. Norwegia, jako jeden z głównych dostawców, nie jest zainteresowana pomysłami poprawiającymi pozycję przetargową jej potencjalnych klientów.
  Zabezpieczenie kontraktów na odstawy gazu z Norwegii w planowanych wielkościach, może okazać się kłopotliwe, ze względu na obecną kontraktację surowca wydobywanego na norweskim szelfie (Północnym Szelfie Kontynentalnym). Należy zwrócić uwagę, iż w swoim ostatnim raporcie Międzynarodowa Agencja Energetyczna przewiduje, że wydobycie gazu ziemnego w Norwegii do 2035 roku, spadnie do poziomu 88 mld m3. Brak zaangażowania firm gazowych z Europy Zach. Obecnie najwięksi „gracze” tworzą wspólnie konsorcjum planujące budowę Nord Stream 2. Cena gazu z Norwegii, może okazać się mało konkurencyjna w stosunku do zwiększonych dostaw ze Wschodu do Europy Zach. Można zakładać, że konsorcjum budujące Nord Stream 2 będzie szukało alternatywnych dróg zbycia surowca ze Wschodu. Bardzo realna jest budowa instalacji skraplającej na niemieckim wybrzeżu (np. Rostock). Terminal skraplający w tym miejscu zdominowałby rynek LNG małej skali w regionie Morza Bałtyckiego. Przede wszystkim uderzyłby bezpośrednio w pozycje Terminalu w Świnoujściu i ponownie zepchnął Polskę na margines. Możliwość pozyskania relatywnie taniego LNG w tym rejonie przekreśli definitywnie plany rozwoju polskiego terminalu, który ma obecnie szansę stać się hubem LNG, pod warunkiem rozbudowy o trzeci zbiornik i instalację do przeładunku LNG na mniejsze jednostki. W przedstawionym scenariuszu nieopłacalne będzie wpływanie większymi jednostkami do Świnoujścia, przeładunek i dalszy transport do Skandynawii, jeśli łatwiej będzie zakontraktować dostawy skroplonego gazu pochodzącego z gazociągu Nord Stream/NS2. Taka sytuacja jednocześnie będzie miała negatywny wpływ na realizację połączenia z Norwegią. Poza Polską i ewentualnie krajami bałtyckimi, nikt nie będzie zainteresowany takim gazociągiem. Niewystarczające finansowanie przy potencjalnym zaangażowaniu jedynie Polski, Danii i Norwegii, bez wsparcia innych krajów europejskich, prawdopodobnie wystąpi problem z pozyskaniem środków na realizację projektu.
  Czas – budowa gazociągu norweskiego i Baltic Pipe potrwa minimum ok. 3-4 lat od podjęcia decyzji, których jeszcze nie ma. Prawdopodobnie w tym czasie zostanie zrealizowany NS 2, co znacznie, negatywnie wpłynie na poziom opłacalności realizacji projektu (o czym wspominamy wyżej).
  Z doświadczenia można z dużą dozą pewności stwierdzić, iż cały proces realizacji wspomnianych połączeń i oddanie ich do użytku nastąpi po 2022 roku. Jest to kluczowy dla Polski rok, ze względu na kończący się wtedy kontrakt PGNiG i Gazprom na dostawy gazu ziemnego do Polski. Jeżeli do tego czasu, a właściwie najpóźniej do 2020-2021 roku nie będzie realnej alternatywy na dostawy gazu ze Wschodu, to PGNiG stanie przed koniecznością zawarcia nowego, długoterminowego kontraktu, być może na mniejsze wolumeny, przy zwiększeniu dostaw LNG, ale jednak dalej znaczące. Niestety w takiej sytuacji pozycja negocjacyjna PGNiG wciąż będzie słaba i to strona rosyjska będzie mogła dyktować warunki. Na budowie połączenia Polski z Danią, jakkolwiek zależy obu stronom, to przesłanki jakimi się kierują są różne. Dania od kilku lat boryka się z problemami związanymi z zaopatrzeniem w gaz ziemny. Wydobycie krajowe z jedynego złoża w perspektywie kolejnych 10 lat prawdopodobnie się zakończy. Dostawy realizowane są dodatkowo jedynie z połączenia z norweskim Euroline i połączenia z Niemcami. Stronie duńskiej zależy, aby połączenie z Polską posiadało możliwość przesyłania surowca w obie strony, tak aby móc zabezpieczyć pewne wolumeny poprzez import z Polski. Stronie polskiej natomiast zależy, na możliwości importu gazu norweskiego poprzez gazociąg z Morza Północnego, przez Danię do Polski. Wybudowanie jedynie połączenia z Danią nie przyniesie Polsce żadnych wymiernych korzyści, ponieważ nie istnieje realna szansa na pozyskanie znacznych wolumenów z rynku duńskiego. Realizacja projektu Baltic Pipe ma jedynie sens i uzasadnienie ekonomiczne, pod warunkiem realizacji połączenia Danii z Norwegią i zabezpieczenia odpowiednich wolumenów dostaw z Norweskiego Szelfu Kontynentalnego. Wybudowanie nowego połączenia/wejścia do systemu w Niechorzu (Baltic Pipe) wymaga dostosowania do zwiększonych odbiorów (planowane ok 3 mld m3/rok) planowanego/realizowanego gazociągu relacji Szczecin – Gdańsk. Nowe wejście do systemy będzie się znajdowało bardzo blisko Terminalu LNG, przez który może być dostarczane do 5 mld m3 (a nawet do 7,5 po rozbudowie). Już dzisiaj gazociąg Terminal-Goleniów jest w stanie odbierać gaz z Terminalu z pewnymi ograniczeniami, które znikną po zakończeniu realizacji gazociągu do Gdańska, jednak uruchomienie Baltic Pipe spowoduje znaczne zwiększenie dostaw do systemu OGP GAZ-SYSTEM w tym rejonie. Trasa gazociągu Baltic Pipe będzie przecinać się z trasą istniejącego i planowanego gazociągu NS i NS 2, co może mieć wpływ na głębokość ułożenia gazociągu na dnie morskim i potencjalnie utrudniać nawigację jednostek pływających. Czy PiS znajdą durnia który im skredytuje sen o "Baltic Pipe". Interesy niemieckiego i nie tylko niemieckiego biznesu biorą górę nad "solidarnością z Amerykanami". Co ze wsparciem dla Ukrainy deklarowanym przez Europę? "Ekspert rynku energetycznego", w rozmowie z money.pl, tłumaczy to naciskami ze strony biznesu. Powołuje się na dane Izby Przemysłu w Niemczech, z których wynika, że 70 proc. tamtejszych firm nie zamierza rezygnować z działalności na rosyjskim rynku. Największe koncerny europejskie mają się w Rosji wciąż bardzo dobrze zauważa. Można zrozumieć motywy prywatnych firm, które niezależnie od sankcji dążą do maksymalizacji zysku. Nie byłoby jednak zgodny na współpracę z Rosjanami, gdyby nie zielone światło ze strony władz największych krajów europejskich, które przecież mają udziały w koncernach biorących udział w projekcie. Ze względu na konieczność wyłączania bloków węglowych i trwający proces przechodzenia Niemiec na zieloną energię, gaz jest kluczowym strategicznym aktywem. Rozbudowa Nord Streamu umacnia zachodnich sąsiadów na pozycji rozdającego karty w energetyce zachodnioeuropejskiej. Co z polityką energetyczną całej Unii? Nie ma szans na zablokowanie przez UE rozbudowy gazociągu. Ewentualnie może dojść do opóźniania realizacji projektu. Gazprom będzie jednocześnie właścicielem gazociągu i dostawcą dedykowanego dla niego surowca.
 • @Wrzodak Z. 20:58:09
  Nie ma co wybrzydzać, proszę Pana. Korwin to nie moja bajka, ale jest on porządanym ogniwem w koalicji, która się zawiązała. RN bardzo cenię, a Winnicki robi dobrą robotę. Braunowi nic nie mam do zarzucenia. Razem stanowią niezłą grupę, a teraz jeszcze pani Kaja Godek wzmocniła grupę.
  Chciałbym, aby po wyborach do eurokołchozu, ta koalicja mocno skupiła się na wyborach do naszego parlamentu. Musi Pan dostrzec w tym ich intencje w zakresie zaorania POPiSu, a to powinno być priorytetem tych, którym zależy, aby ich dzieci i wnuki mówiły po polsku.
  W mojej opinii to z tego środowiska wyłoni się ugrupowanie, które zdobędzie najpierw 10 - 15%, a potem większość parlamentarną, bo przecież nie zrobią tego Jakubiak z Jurkiem.
  Dlatego ich poprę.
 • Autor.
  Dlaczego pan miesza gówno z gliną? jak mawiał baca w Zakopcu, z tego może stworzyć milicjanta! Wrzucanie do jednego wora PIS i PO dowodzi,że nie ma pan pojęcia o polityce!PIS rządził najpierw ok 3 lat a teraz już ponad 3 lata i efekty tych rządów są znane , nie potrzeba ich przytaczać!!! Porównywanie rządów folksdojcza z patriotą Kaczyńskim jest dowodem na to, ze nie potrafi pan analizować bezstronnie polityki!!!
 • @morgan 17:51:14
  Jeżeli uważasz, że J.Kaczyński jest "politycznym niezdarą", to moim zdaniem nie masz pojęcia o polityce i mózg masz zlasowany przez organ"Gównoprawda"!!! Neon 24 był do pewnego czasu platformą do konkretnej duskusji na różne tematy. Ale od kilku lat widać, ze na portalu przeważają wpisy lewacko-liberalne, które z prawdziwym patriotyzmem nie mają nic wspólnego!!!
 • @zibi 10:04:31
  Nie podoba ci się "lewacko-liberalny" portal to po co tracisz tu czas?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930