Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
19 postów 487 komentarzy

Wieści z Księżyca

Jan Twardowski - Komentowanie wydarzeń bieżących nie tylko z Księżyca

O kaczystowskim reżimie - przedwyborczo.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jak PiS specustwą przy wolnych mediach chce majstrować.

   Zbliżają się wybory parlamentarne w Polsce, czego nie sposób nie dostrzec, przeglądając medialne doniesienia nie tylko w mediach głównego nurtu, ale i w mediach niezależnych. Każdego dnia pojawiają się sondaże wskazujące na to, że Polacy są skazani na POPiS, czyli na układ zawarty w Magdalence, niezależnie od tego, na kogo oddadzą swój głos.
Dualizm partyjny narzucony przez system panujący w Polsce nie daje Kowalskiemu żadnej alternatywy w jego wyborze, a historia takich ugrupowań jak Samoobrona, Liga Polskich Rodzin, czy Kukiz15, potwierdzają jednoznacznie taką tezę.
Oczywiście, że pojawiają się przystawki takie jak palikociarnia, Wiosna, czy Solidarna Polska, dajmy na to, ale jest są to jedynie formy dopalacza dla dwóch wiodących ugrupowań zrodzonych w Magdalence, czyli dla "chamów" i "żydów", stosując nomenklaturę Jedlickiego, a kto cham, kto żyd, niech każdy sobie sam dopowie.
   Internet  stworzył możliwość powstania niezależnych mediów, które nie są prowadzane na reżimowych smyczach, co jest solą w oku dla reżimow Kaczyńskiego, czy wcześniej rządzącego, Tuska.
To dzięki tym mediom możemy dowiedzieć się, co w istocie niesie dla Polski uchwalenie w USA ustawy 447 JUST, czy o pojawieniu się na politycznym horyzoncie formacji politycznej Konfederacja Wolność i Niepodległoość, która mogłaby być alternatywą dla Polski, ale niestety na obecnym poziomie świadomości społeczeństwa polskiego nie będzie, choć pojawia się alternatywa dla wyborcy, z której warto skorzystać nie dlatego, że Konfederacja jest zdolna przejąć władzę w Polsce, ale dlatego, że dzięki ewntualnym posłom z ramienia tej formacji, zwykły obywatel dowie się, że rząd chce bezprawnie pozbawić Polaków dóbr narodowych szacowanych dzisiaj na kwotę 360 miliardów dolarów, a być może, że dzięki Konfederacji proces okradzenia Polaków na powyższą kwotę, zostanie udaremniony.
   Każdy reżim posiada własne media, które jednak nie stanowią źródła rzetelnej informacji, a są jedynie narzędziem do uprawiania reżimowej propagandy, czyli do ocenzurowanego przekazu informacji, który w swojej formie i treści zawsze będzie sprzyjać danemu reżimowi, a niezależne media burzą święty spokój reżimu i zapewne stąd pomysł PiS na ustawę o statusie zawodu dziennikarza, która wg wicemarszalka Sejmu, pana Terleckiego, ma " ucywilizować narastającą komplikację, jaką są media społecznościowe, portale, które sobie pozwalają często na rzeczy wyjątkowo nieprzyjemne".
Godna podziwu troska o społeczeństwo przemawia zapewne przez pisowskie elity, bowiem zaiste nieprzyjemną jest informacja, że Polska zostanie okradziona na 360 miliardów dolarów i to zgodnie z prawem, ale, że tylko z prawem amerykańskim, nikt nie kwapi się dodać.
Bądźmy zatem przygotowani na to, że PRL bis zafunduje nam powrót do tradycji, czyli do dwóch programów w TV i do dwóch drukowanych dzienników. Powrót do korzeni.
Czy przesadzam? Może trochę, ale ustawa, o której mowa po prostu wyrżnie z sieci wszystkie niezależne media, które ośmielą się poddać krytyce reżim będący akurat u władzy.
   Powrócę jeszcze na moment do Konfederacji. Otóż Polska w dniu dzisiejszym nie jest jeszcze gotowa na demokratyczne rządy z racji nikłej świadomości społecznej. Żadna formacja polityczna, posiadająca utworzony przez siebie rząd, nie ma najmniejszych szans na przetrwanie bez społecznego poparcia. Ogólnie program Konfederacji można uznać za dobry, ale czy spoleczeństwo jest gotowe do jego zastosowania? Nie po tym, co zrobiło PiS, wymyślając wszystkie PLUSY, poczynając od 500+ , świnia+, a skończywszy na bilion+, bo na tyle w przeliczeniu na złotówki opiewa kwota żydowskich roszczeń, których gwarantami realizacji są magdalenkowe popłuczyny.
Zdaje sìę przy tym, że pewien niedorozwinięty umysłowo jegomość, który był prezydentem Polski, w jednym przypadku wiedział, o czym mówi, bo jak wynika z polityki uprawianej przez PiS, są "plusy dodatnie i są plusy ujemne".
   Rasumując, to dzisiejsza rzeczywistość nie pozostawia uczciwemu Polakowi oddania swojego wyborczego głosu na inną formację niż Konfederacja. 

KOMENTARZE

 • Czyli
  Koniec pieredyszki. Było i się kończy. Zresztą Internet jest coraz bardziej cenzurowany, przykład to Youtube czy Facebook. Przez 30 lat mogliśmy podokazywać, ale wraca żelazna dyscyplina. Co do Konfederacji, to należy spodziewać się cudów nad urnami.
 • @zbig71 12:56:20
  Jeżeli podczas wyborów do eurokołchozu błąd statystyczny w prognozach przy POPiSie i przsytawkach wynosił w granicach 5%, a w przypadku Konfederacji wyniósł 80%, to rzeczywiście możemy spodziewać się cudów.
  Jest jednak jedno "ale".
  Sondażowa matematyka mówi, że PiS może mieć problem i kto wie, czy wajchowy liczący głosy, nie zaryzykuje postawienia na Konfederację z perspektywą jej późniejszego demontażu. No ale mówią, że wszystko w rękach Boga, bo nie wyborców przecież, a wajchowy może się pomylić :)
 • @zbig71 12:56:20
  Mam nadzieję, że jednak świadomość ogółu się podniosła, ze wielu się zorientowało, co się dzieje i że to ziarno zasiane przez internet będzie kiełkować, choć być może w ciemności. Wszystko się kiedyś kończy, ten źydowski reżim też musi mieć swój koniec.
 • @Lotna 14:00:03
  Konfederacja otrzyma 4.47 % głosów . Tak obstawiam . Ps : Ważne jest kto liczy głosy , Salut .
 • @Lotna 14:00:03
  A mówią, że zbawienie przyjdzie od Żydów.
 • @Repsol 15:44:03
  Tylko ciekawe, jak pojadą tym razem? Na razie zniknęła liczba 4. To liczba Konfederacji, ja obstawiam cuda nad urnami.
 • @zbig71 15:53:48
  Salute . https://www.youtube.com/watch?time_continue=2&v=lJiqHOVrkeo
 • @zbig71 15:50:06
  Ono już przyszło. Niegdyś zbawili Mesjasza, dzisiaj zbawiają Palestyńczyków i Polskę.
  Mam tylko nadzieję, że poprzez swoje zbawinne działania, zbawią również sami siebie.
 • @Jan Twardowski 16:55:20
  Istnieje możliwość, że się doigrają.
 • Już pierwsze zdanie jest absurdalne.
  "
  Jak PiS specustwą przy wolnych mediach chce majstrować
  "
  "Wolne media" ? w Polsce gdzie 90% mediów jest w rękach zagranicznych ?
  Te wolne" media są wolne od głosu Narodu Polskiego ale za to są całkiem nie wolne bo związane z zagranicznym właścicielem.

  Ten stan trzeba zdecydowanie zmienić...
  i to nie jest majstrowanie ale próba przywrócenia suwerenności medialne w Polsce... to oczywiście można spieprzyć ... ale problem polskości "polskojęzycznych" mediów jest gigantyczny.
  To problem suwerenności medialnej Polski.

  W Polsce żadna zagranica nie powinna kręcić swoich propagandowych "lodów".
  Polacy powinni wiedzieć co mówi zagranica ale nie wersji "dla Polaków" tylko to co mówi do swoich narodów w swoich krajach...czyli tłumaczenia głównych wiadomości ze świata (USA, Niemcy, Francja, Chiny, Rosja...Izrael) ...i obiektywne omówienia z innych krajów.
 • @Lotna 14:00:03
  @Lotna mnie zbanował(a) bo wyraziłem niemiłe dla PO poglądy.
  "
  „Prymitywny hejt anty PiS”

  Nie mamy sobie więcej nic do powiedzenia. Żegnam.
  "
  a wystarczy popatrzeć na załączone do jej artykułu zdjęcie Kaczyńskiego...
  o tego rodzaju hejcie myślałem tylko jeszcze dorabiają dymki z durnymi tekstami.
  https://lotna.neon24.pl/post/150767,arogancja-rzadzacych-w-stosunku-do-polakow?
 • @Lotna 14:00:03
  Tutaj kolejny kwiatek opluwania w warunkach odebrania głosu.
  "
  @Repsol 18:08:02
  Ale co tam, najważniejsze, że @Oscar się dorobił, poczynając za PRLu.
  nadużycie link skomentuj
  Lotna 22.09.2019 18:23:43
  "
  Taka postawa całkowicie dyskredytuje @lotną... kolejny "Kamiński", "Tezeusz"... co metod dyskusji nie co do poglądów.
 • @Oscar 18:28:09
  Tu kolega Oscar bredzi, niestety.
  Po pierwsze repolonizacja mediów, ktorą zapowiadalo PiS nigdy nie miała miejsca i nigdy mieć nie będzie, amiała ona dotyczyc tych mediów, o których pan Oscar łaskawie wspomina.
  Rzecz dotyczy niezależnych mediów internetowych i dla przykładu wymienię tu wRealu24, Media Narodowe, czy chociażby Neon24. Są to inicjatywy oddolne, nie powiązane z żadnymi szemranymi konsorcjami medialnymi, czy agencjami rządowymi, a utrzymywane są, albo przez właściciela, jak w przypadku Neonu, albo przez odbiorców wRealu24, czy Mediów Narodowych.
  Poza tym proszę się zapoznać z tym, co PiSdzielce knują, zanim kolejny raz strzelisz gafę.
  Chyba niezbyt uważnie czytasz, albo nie rozumiesz tego, co czytasz, bowiem cytat Terleckiego, który zawarłem w tekście, wyrażnie mówi o tym, jakie media będą prześladowane przez kaczystowski reżim.
  Proszę się ogarnąć!
 • @Oscar 18:38:18
  Ostrzegam lojalnie przed przenoszeniem dyskusji z blogów innych użytkowników na mój blog. Nie będę tego tolerować i upraszam o zaniechanie takich praktyk.
  Dziękuję.
 • @ Autor - 5*
  DK
 • @Jan Twardowski 18:57:43
  Przede wszystkim będą sekowane te media, co mówią prawdę o Żydowskich gangsterach i ich próbach ograbienia Polski. PiS, jako agentura amerykańsko-żydowska wykona to wszystko w podskokach. Przecież już teraz jak liczą do pięciu, to im ,, wyskakuje,, czwórka, bo to numer Konfederacji. A były PZPRowiec Targalski i laureat banderowskiej bezpieki Sakiewicz, aż wychodzą z siebie, aby zdyskredytować Konfederację.
 • @Jan Twardowski 18:57:43
  Repolonizacja mediów to kpina , w czasach wrogiego przejęcia wody . Salut 5*. https://gloria.tv/article/6pD9xE3gz1Tz4MpUV4H2Q8hhd
 • @Oscar 18:38:18
  Przejęzyczyłam się miało być @Oświat, bo to on się chwalił, ze mu się świetnie powodzi. Już lecę poprawić.
 • @Oscar 18:32:37
  No cóż, buźka Kaczyńskiego ci się nie podoba? Ale on taką ma!
 • @Oscar 18:38:18
  Niestety nie mogę nic zrobić, bo mój komentarz zniknął. Więc otrzyj łzy.
 • @Jan Twardowski 19:00:58
  Przepraszam za moje tutaj odpowiedzi. Przyszedł się chłopina poskarżyć, a Ty, Panie Twardowski, go nie przygarniesz i noska mu nie obetrzesz? Aj, nieładnie! :)
 • @Lotna 19:47:05
  W Polsce jak się komuś dobrze powodzi (1300 emerytury i 200 zł dodatku opiekuńczego) to jest to oczywiście naganne, przynajmniej w ocenie tych tutejszych anypisowców.
  Według nich najlepiej nie mieć nic i żyć z zasiłku z MOP–u. Sooorrrrrry taki mamy klimat, starych ciot z POdrzędnych stołków i czwartego rzędu ław POselskich
  Dobra zmiana dała 500+, ,,13” dla emerytów obniżyła PIT, a po wyborach zafunduje PO celi plus. Jest strach, będzie POpłoch i listy do Brukseli.
 • @Repsol 19:34:25
  No właśnie, a trzeba wiedzieć, że właścicielem srającej do Wisły Czajki jest
  MIEJSKIE PRZEDSIĘBIORSTWO WODOCIĄGÓW I KANALIZACJI W M ST WARSZAWIE S. A.
  Próbowałem wyguglać, kim są akcjonariusze spólki i czy przypadkiem nie figuruje wśród nich słynny już Tahal, ale nie dokopałem się do takich informacji, a myślę, że warto by było wiedzieć, czy to nie żydki nasrały nam do Wisły.

  Pzdr.
 • @zbig71 19:23:34
  Przecież to oczywista oczywistość i nie chodzi tu o sekowanie, ale o zupełną likwidację tych mediów, a takie tuzy dziennikarstwa jak Sakiewycz, czy Pereira, będą nadawać prawo komu wolno, a komu nie wolno być dziennikarzem, bo oni chcą wprowadzić ustawę regulującą status dziennikarza i chcą stworzyć samorząd, któremu podlegać mieliby wszyscy dziennikarze.
  Dobre, co?
 • @Jan Twardowski 18:57:43
  Według Pana te oddolne medialne twory, powstałe z ambicji i dorobku prywatnych właścicieli i propagujące specyficzny dla ich światopoglądu i interesu obraz świata, są prawdziwie polskie i patriotyczne. Jak przypuszczam, wierzy Pan również, że są one w stanie skutecznie odebrać wpływy różnym "szemranym" konsorcjom zza granicy. Pańska wiara jest bezpodstawna i bezkrytyczna. Być może chce Pan się komuś przypodobać. Nieistotne, nie wnikam w to. Pańska argumentacja jest niskim poziomie dziennikarskim, co nie powinno nikogo dziwić. Wszak jest to typowa narracja- emocjonalny przekaz - oddolnych mediów. Proszę swojej roli nie przeceniać.

  Całkowicie podzielam zdanie Oskara.
 • @Lotna 19:56:46
  Nie otrę mu noska, bo z jego komentarza nawiązujacego do mojego wpisu wynika, że to jakiś manipulant jest, albo zwykły głupek.
 • @Oświat 20:03:51
  Słuchaj, jeśli Ci się dobrze powodzi, to daj ci Boże zdrowie, bardzo się cieszę ( naprawdę!), ale na tobie się świat nie kończy. Czy jesteś w stanie to zrozumieć?
 • @Jan Twardowski 20:04:31
  Szukaj marionetek .Salute . : http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=11586&Itemid=55
 • @AgnieszkaS 20:16:58
  Droga Pani!
  Oczywiście, że zdarzają się w sieci takie witryny, skupiające wszelkiej maści kanalie jan np. Niepoprawni.pl, niezależna.pl i im podobne ścieki, ale te są opłacane przez slużby, czy jak ktoś woli, przez agencje reżimowe i nadającym tam POPiSowym szubrawcom nic nie grozi.
  Panine przypuszczenia dotyczące mojej wiary w cokolwiek są bzdurne, bowiem media, o których wspominam nie zagrażają szemranym korporacjom medialnym zza granicy, czy mediom rządowym, ale zagrażają reżimowi kaczystowskiemu i żydowskim geszeftom, których reprezentantem i gwarantem jest obecny reżim.

  Co do Jej poparcia dla niebożęcia @Oscar, to proszę się nie kompromitować, a przeczytać ze zrozumieniem jeszcze raz mój prosty, zdawać by się mogło tekst i spróbować mi uzasadnić swoje poparcie dla idiotyzmów nie związanych z tematem, wyrażanych przez @Oscara.

  Na koniec dodam, że ani nie jestem dziennikarzem, ani nie aspiruję do takiej roli. Prowadzę bloga, z czego wynika, że jestem blogerem i mam w głębokim poważanie panine rojenia na mój temat, ale lubię spokój i zapewniam, że będę dbać o estetykę na swoim blogu z zastrzeżeniem doboru sobie interlokutorów wg własnego uznania.
  Jeżeli ma Pani coś ciekawego do powiedzenia w temacie, który poruszam, to proszę bardzo, z chęcią się zapoznam z mądrą opinią, a jeżeli nie to proszę tu nie zaglądać, bo kolejnym razem biletu na osobistą wycieczkę nie będzie.

  Pozdrawiam bez entuzjazmu.
 • @Autor
  Nie słuchałam całości, ale wyglada na to, że się podniósł raban i PiS się z tych planów cenzury wycofuje.
  Najprawdopodobniej uderzy powtórnie po wyborach.
  https://youtu.be/dlZHLu0SRmw
 • @Jan Twardowski 20:40:33
  "(…)zapewniam, że będę dbać o estetykę na swoim blogu z zastrzeżeniem doboru sobie interlokutorów wg własnego uznania."

  Tu chyba jednak nie chodzi o estetykę, a w szczególności nie o estetykę ekspresyjną, ponieważ chciałby Pan wpierw naprawić własne niedociągnięcia w tej materii, a na to się nie zanosi. Oczekuje Pan na swoim blogu ludzi myślących podobnie- blog pełen interlokutorów wybranych według własnego uznania, "yes sir" commentators.

  Żegnam najzupełniej obojętnie.
 • @AgnieszkaS 21:11:30
  Żegnam rownież, ale tym razem z satysfakcją.
 • @Lotna 20:53:24
  Raban rzeczywiście się podniósł, bo nawet na Onecie o tym pisali. Wypowiedzial się tam Warzecha w bardzo madry sposób, moim zdaniem.
 • @Jan Twardowski 20:12:16
  Piękne po prostu.
 • @Jan Twardowski 21:21:22
  Na niedorobionych.pl jej się znudziło i tu kumpli szuka :))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 22:22:02
  Na rympał, to zła metoda. Na mnie działa :D
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 22:22:02
  Wybory za pasem, to się uaktywniła. Podobnie ja krzysztofjaw.
 • @Oscar 18:28:09
  Ale PiS sytuację pogarsza. Bo zagraniczne merdia będą mogły robić co chcą, a polskie niezależne oberwą. Ale z ciebie PiSiak i faktyczny pożyteczny (przy urnie) sługus mafii żydowskiej. I to nie tej od Bugsy'ego czy Dutcha Schultza, ale dużo poważniejszej
 • @AgnieszkaS 21:11:30
  To PiSIackie portale i blogi chcą być jednomyślne. Tylko fanatyczny PiSiorek może być tak zakłamany

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930