Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
19 postów 487 komentarzy

Wieści z Księżyca

Jan Twardowski - Komentowanie wydarzeń bieżących nie tylko z Księżyca

Zabić Bagdadiego, czyli definicja ściemy

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Prawda, czy fałsz?

   Świat obiegła informacja o tym, że Amerykanie zlikwidowali przywódcę Państwa Islamskiego, którym był, albo jest, Abu Bakr al-Bagdadi.
Znamiennym w sprawie jest to, że tym razem nawet Amerykanie nie wyrazili takiej euforii, jaka towarzyszyła zabiciu Osamy bin Ladena, kiedy to rzesze amerykańskich obywateli wyległy na ulice odpalając przy tej okazji fajerwerki, wyrażając tym samym podziw dla swojego prezydenta, którym wówczas był pan Barack Obama.
Przypomnę, że całą operację likwidacji przywódcy Al - Ka'idy śledzono w Białym Domu na żywo i na żywo komentowano to w mediach.
Śmiało można uznać, że spektakl, którym uczyniono zabójstwo lidera Al-Ka'idy, był częścią i chyba głównym elementem kampanii wyborczej ówczesnego prezydenta USA, który usilnie walczył o reelekcję. Zatem należy postawić pytanie, czy akcja likwidacji transmitowana w opcji "live", mogła się nie powieść i czym byłoby  jej ewntualne niepowodzenie dla Obamy? No, ale akcja się jednak powiodła, pomimo tego, że podczas jej przeprowadzania jeden z cudów amerykańskiej techniki w postaci ultranowoczesnego, niewidzialnego i bezszelestnego śmigłowca, runął na podwórko jakiegoś pakistańskiego pastucha, u którego miał się ukrywać przywódca Talibów.
Barack Obama osiągnął spektakularny, medialny sukces, który z pewnością przyczynił się do jego reelekcji.
   Bin Laden był uważanay za personalnego wroga nie tyle świata, co samych USA, bowiem to tej postaci przypisano zaplanowanie i wykonanie zamachów na obie wieże WTC.
Abu Bakr al-Bagdadi nie miał na koncie tak spektakularnych zamachów jak Bin Laden, ale jako przywódca ISIS został on okrzyknięty największym terrorystą współczesnego świata i tego świata największym zagrożeniem, którego ewentualna likwidacja, byłaby nielada pijarowym sukcesem dla tego, kto owej dokona, a dokonał tego jak wiadomo obecny prezydent Stanów Zjednoczonych, pan Donald Trump.
W przeddzień głosowania w amerykańskiej Izbie Reprezentantów nad impeachment'em pana Trumpa, taki sukces jak uśmiercenie Bagdadiego, może być skutecznym remedium na troski obecnego prezydenta USA, ale czy będzie, to się niebawem przekonamy.
   Muszę wyznać, że osobiście nie wierzę ani w śmierć Bin Ladena, ani w likwidację Bagdadiego, uznając te wydarzenia jedynie za wyreżyserowane spektakle i to chyba dość nieudolnie.
Nawet początkujący oficer z wydziału zabójstw wie, że  gdy nie ma ciała, to nie ma zbrodni.
Likwidację Bin-Ladena i Bagdadiego łączy ten sam czynnik. Otóż w obu przypadkach, ciała po śmierci, czy to co z tych ciał zostało, zapakowano do metalowych trumien, zalutowano i wrzucono do morza, zwracając przy tym uwagę na to, aby morze w miejscu pochówku było bardzo głębokie, żeby przypadkiem nie przyszła komuś do łba myśl o ekshumacji.
Nie zawsze jednak Amerykanie postępują w taki sposób.
Przypomnę, że nie tak dawno, USA były bardzo mocno zaangażowane w likwidację dwóch innych "terrorystów", do czego zaprzęgnięto potężne środki, bowiem z racji tego, że obaj stali na czele swoich państw, najechano te państwa dokonując likwidacji nie tylko Husajna i Kadafiego, bo o nich wszak mowa, ale dokonując przy okazji likwidacji dwóch państw, przy kasacji których tylko w Iraku śmierć ponioslo około dwóch milionów cywili.
Czy pamięta ktoś ileż to było hałasu w mediach w dniu egzekucji Husajna? Całemu światu pokazywano śmierć przez powieszenie człowieka uznanego za terrorystę i zbrodniarza z racji tego, że produkował on w swoich fabrykach przerażającą broń chemiczną. Podczas drugiej wojny w Iraku, szukano tych fabryk z wielką determinacją, ale nikomu niestety nie udało się znaleźć choćby małej manufaktury produkującej broń chemiczną, a przecież cały demokratyczny świat był zaangażowany w poszukiwania, nie wyłączając z grona bojowników o demokrację Polski.
Z przywódcą Libii było podobnie. Jacyś siepacze zabili Kadafiego, a zdjęcia ofiary były publikowane każdego dnia we wszystkich mediach i tu ponownie mamy do czynienia z wiktorią światowej demokracji, bo przecież tzw. "koalicja", która zawiązała się w celu anihilacji Libii, to także USA i  demokratyczne państwa Europy.
   Jak już wspomniałem, śmiem wątpić w okoliczności śmierci, Bin Ladena i Bagdadiego, zakładając, że obaj rzeczywiście nie żyją, bo dla przypomnienia dodam, że przywodca Al Ka'idy, pan Bin Laden, pochodził z "hodowli" CIA.
Jak się okazuje, to nie tylko ja wyrażam się sceptyzmem w tej kwestii, bowiem rzecznik Ministerstwa Obrony Federacji Rosyjskiej, gen. Igor Konaszenkow twierdzi, że jego resort ma poważne wątpliwości co do realności akcji likwidacji Bagdadiego.
U nas opinie Rosjan nikogo nie obchodzą chociażby z racji tego, że wiara naszych rządzących w USA, jest tożsama z wiarą Żydów w dolara, czy w złotego cielca, jak kto woli.
Konaszenkow powiedział, że Rosja nie posiada wiarygodnych informacji w kwestii przeprowadzenia przez siły USA "kolejnej likwidacji" - jak to ujął - Bagdadiego.
Pan Konoszenkow jest żołnierzem, to i jego narracja jest stricte żołnierska, bo z kolei rzecznik rosyjskiego rządu, pan Pieskow do sprawy podszedl bardziej dyplomatycznie, oznajmiając, że gdyby informacja o śmierci lidera PI się potwierdziła, to można mówić o poważnym wkładzie Donalda Trumpa w walkę z międzynarodowym terroryzmem, dodając przy tym, że rosyjskie wojska zaobserwowały ruch amerykańskich samolotów i dronów w miejscu domniemanej śmierci Bagdadiego. No, tak, ale pozostaje to "gdyby", bo gdyby żaba żyto żarła, to my mąką srała.
Koordynator grupy monitoringowej ONZ do spraw PI, Al Kaidy i radykalnego ugrupowania Taliban, pan Edmund Walter Fitton-Brown oznajmił w oficjalnym komunikacie, że jego instytucja nie może potwierdzić informacji o likwidacji przywódcy ISIS i że jedynym dowodem na to jest oświadczenie strony amerykańskiej.
Okazuje się, że jedynym, kto mógłby coś powiedzieć na temat przebiegu całej akcji jest pies, który został rzekomo ranny podczas operacji, ale niestety imię psa zostało utajnione przez Amerykanów i kontakt z nim jest w zasadzie niemożliwy.
Ktoś powie, że bredzę, bo przecież psy nie mówią. Takiego mądralę odeślę do filmu "Zakochany kundel" i niech się sam przekona, że w USA psy gadają, a tacy ludzie jak Bagdadi jedynie "zdychają jak psy", cutując pana Trumpa.

KOMENTARZE

 • @ AUTOR
  @ AUTOR Dzien Dobry !

  PIEKNIE napisane... : )
  PIEKNIE.... : ) Dobry pisarz piszacy Piorem PRAWDY
  potrafi ZDZIALAC CUDA!

  Gdyby DUZE MEDIA nie byly parchatymi masonskimi ALFONSAMI ...
  gdyby dziennikarze pacujacy tam nie byli prostytutkami
  do wynajecia/kupienia...
  To ZADNA HUCPA medialna nie bylaby mozliwa...
  a i przebieg 10-letniej wojny USA...Nato Bandytow Klub...
  & USArmy wojny od 1999 --
  wygladalby inaczej... : /

  Ponizej wklejka na temat: ROLI MEDIOW.. w tej NATO wojnie z ISLAMEM :

  Madry ale i bardzo emocjonalny kawalek wpisu - Islamista..
  obywatel USA....
  odnosnie wojny BANDYTOW NATO w LIBII
  i... MEDIALNEGO zafalszowanego przekazu...

  -- kawalek wywiadu - komentarza na stronie MATHABA -po angielsku z Libijczykiem-
  Dennis Suth -
  odnosnie
  PRZEKAZU MEDIALNEGO -- dotyczacego
  Libii w 2011 - przekazu medialnego na Swiecie i USA !


  ,, I have been watching this for 7 months. You cannot believe a single thing that any of the mainstream news media organs produce.
  Some of us have been lucky, here at mathaba and elsewhere, to receive good up-to-date reports every few days.
  Please keep reading at mathaba, and you will notice these reports.

  There is MOVEMENT going on. And that movement, even if it be described as "fleeing," is movement of RESISTANCE and the digging in for a very long war.
  Please read the following article: http://pub.mathaba.net/2011/09... .
  http://www.mathaba.net/news/libya/

  The article can be read in two ways.
  You can read it and take it for the facts that are presented (and those facts, in themselves, are very, very, strong, and in favor of Gaddafi and his fighters),
  or you can READ BETWEEN THE LINES to get a sense of.....various scenarois that may be playing themselves out.

  Despite all that appears in the media--including China's announcement, today,
  that it recognizes the Council of Shame (TNC), your best bet is to keep close attention to articles that appear here, some of which have been giving great detail of day-to-day realities on the ground.

  It has to be admitted that the Council of Shame has won, hands down, the battle IN THE MEDIA. The psychological operations employed by NATO and the Council of Shame have been absolutely powerful [in the DEEPLY EVIL sense].
  As smart as China is, it is my personal opinion that it has jumped the gun--moved much too fast. And I also believe China has been as blinded as the rest of the world, despite its intelligence services [or maybe not].

  There are two patterns that are now easily identifiable, and that have been employed throught this last 7 months:

  1. Quick announcements about the "taking over" of cities, followed by TOTAL SILENCE
  in the mainstream media [which would mean that the LDF had taken the city back

  2. A desperate pumping of the media when things have soured for NATO and the Council of shame.

  The later, #2 above, is the pattern you see before you now.
  Mustafa Abdul Jalil, the head of the COS, was supposedly flown to Mitiga airport, which is OUTSIDE of Tripoli, on Saturday morning.
  There are pictures of this alleged appearance all over the place. And perhaps the pictures are real.

  But, real or not, the reason that this photo-op was decided upon is because, lately, NATO and the rats have been suffering huge losses. In the city of Bin-Walid, some 1000 rats were killed by LDF forces. Of course, you won't hear about that in the mainstream news media.

  Also, in Benghazi, many citizens openly waved the green flag, and there were demonstrations against the COS there.
  At Mitiga airport, 10 British intelligence officers, as I recall, were killed, and a helicopter shot down.
  In Tripoli, at least as of last Thursday, I think (or Friday), 75% of that city was under the control of the LDF.

  There has been very fierce fighting all along the road from Tripoli to Tunisia, and there were many rats killed.
  Khalis al-Gaddafi, one of Gaddafi's sons who heads a brigade of the LDF, has been giving NATO and the rats the NATURAL BLUES, running campaigns in the southern part of Tripoli.

  In what I consider to be very heartening news, Lieutenant Colonel Elias Koreneva, a Russian special forces man, and a friend of Gaddafi's, is leading some LDF forces in a number of exploits. Here is a quote from him:
  "Fighters of the brigade led by Khamis al-Gaddafi carried out a counter-attack on a base occupied by rats and NATO officials at the Mitiga airport.
  This is the headquarters of the Military commandant of Tripoli, Abdel Hakim Belhadj. Several of his guards were killed, and a British helicopter was shot down.
  We will now go to fight in the northwest of Tripoli."

  The biggest problem in this war is NOT NATO and the rats.
  The biggest problem is THE MEDIA.
  If the media had been doing its job, all along, as was done by journalists during the Vietnam war, NATO would have backed up by now.
  There would have been peace negotiations, as propopsed by the African Union early on, and as also was proposed by Dr. Moussa Ibrahim, Minister of Information for the Jamahiriya.
  This war may have ended.

  Unfortunately, a most horrendous thing has happend:
  The media is WHOLLY under the control of the governments that hope to cash in on this war;
  on the oil and water of Libya.

  I am 61 years old, yet I remain absolutely ASTONISHED at this global control of
  ALL mainstream media, and this global connivance by the media itself. It is absolutely amazing.

  There has always been one form of "yellow journalism" or another.
  But never like this! Or, maybe I'm just naive.
  I think, though, that this is a first.

  There had always, in the past, been someone who wanted to have a "scoope,"
  that is, a journalist who WANTED to have some inside information that no other news organ was publishing.
  I was fortunate to have come across inside information, these last 7 months, that any REAL journalist could have obtained as easily as I had.
  I literally called, on the telephone, a number of newspapers around the U.S. to give them the update on what was REALLY going on in Libya, maybe about a month and a half ago.
  They all were very courteous, took down the information, and you never saw it published anywhere.

  We live in a WHOLLY CORRUPT society in the U.S.
  Every single politician is corrupt, and I barely trust Dennis Kucinich,
  JUST BECAUSE he's a politician.
  Every politician is OWNED.

  I wrote to both the senators of my state--one democrat, the other republican.
  I gave them all of the information about the good things Gaddafi had done in Libya, over 42 years.
  I had a list of some 20 things.
  I told them about how the UN had supported ILLEGALITIES (see ) that caused the start of this war. And I gave them this information in detail.
  I told them about NATO attrocities, media lies about day-to-day battles;

  I gave them links to the 5 marches in Libya were over 1 million Libyans came into the streets, showing that 90% of Libya supported Gaddafi.

  And the response I got back from those senators was virtually the same,
  EXCEPT that --- the democratic senator, believe it or not,
  was MORE HAWKISH THAN …... THE REPUBLICAN ONE.
  All he said was that he supported Obama's decision to support the WAR, 100%.


  NOTHING that I, or anyone else that I know of, has worked when it comes to informing the media.

  The other problem is the DEAD citizens of the U.S., whose only concern seems to be watching American Idol and Do You Think You Can Dance.
  This is a VERY serious problem that did not exist during the Vietnam War,
  because U.S. citizens were OUT IN THE STREETS.

  But, while I, and many others, have blasted the U.S. citizens for being hypnotized by junk TV,
  I must tell you that there is another reason: FEAR.
  In fact, it is not 100% correct to claim that U.S. citizens "don't know" what is going on.

  Oh, I'm sure that many of them do!
  They browse the Internet just as we do.
  But they are SCARED, believe me.
  They are fully aware of the treachery of the U.S. government.

  Since I have been actively involved in supporting Libya, I have had two friends on my email list write me and say, "Don't send any more of this to me,"
  because they KNOW what the U.S. government is capable of, and that
  the U.S. government WILL murder its citizens, if it thinks a citizen, or group of citizens,
  are getting in the way.

  If not murder, they will get you BLACKBALLED, so that you can't find employment;
  they will find a way to drive you into prison;
  they will find ways to harass you and frighten you.

  This happened to me between the years of 1971 to about somewhere around 1989.
  That's right. And I was a love-level propagandist during the 1960s/1970s.
  But, back then, the U.S. government was FREAKING OUT, because a LOT of citizens were up in arms, and J. Edgar Hoover (FBI head) went nuts, clamping down.

  I got phone calls. I had people sit on me on the bus, asking me questions; dropping names that I knew.
  People would show up in places they SHOULDN'T have shown up, asking me questions. And this went on for all of 18 or 20 years.
  Hoover had sworn that he was going to STOMP OUT the Revolution [the social revolution of the '60s] no matter how long it took.
  And he succeeded. Yes he did.
  Do not believe otherwise.

  I have had YOUNG people tell me, to my face, "Yes, we know what your generation did for us in the '60s, and my friends and I appreciate it.
  But, ultimately...you lost.
  And the government murdered you; drove some of you insane; sent others to prison, and made others homeless and jobless.
  My friends and I do not wish that same fate. Our only desire is to make money."

  In the U.S., many people KNOW that they are living under the reign of a diabolically EVIL government that will not hesitate--not for a second--to BLOW YOUR HEAD OFF, though they'd do it through some drugged-up thug.
  In the streets, yo life ain't worth $25 (if that).
  That's right. For $25, you can find a drug addict that will KILL another human being.
  The price has gone up over the years.
  It used to be $10.

  As far as I'm concerned, this country MURDERED me a LONG time ago, so I'm dead already, and they can't kill me again, except for physical death.
  They destroyed my daddy.
  They destroyed my mamma.
  They destroyed BOTH my uncles.
  So, I'm DEAD. They can kill me physically, but not in any other way--not anymore.


  Dennis South 12/09/2011

  https://wolnemedia.net/wolny-trypolis-%E2%80%93-tylko-nie-mow-o-zwlokach/

  I ponizej link...jak HIENY cmentarne...
  wesza aby przejac KASE LIBII.
  bo pecunia non olet !

  https://wiadomosci.onet.pl/politico/belgijskie-firmy-chcialy-przejac-fundusze-muammara-kadafiego/1bksjd8
  Belgijskie firmy chciały przejąć fundusze Muammara Kadafiego
  20/02/2019
  FACEBOOK | 1Belgia chciała "wyzwolić" libijskie fundusze, by spłacić swoje firmy. ONZ oskarża kraj o nielegalne działania, które doprowadziły do wypłynięcia środków z kont Kadafiego, pisze Simon Marks z POLITICO

  xxx
 • Bagdadi to cenny zasób CIA i Mossadu.
  Musiał zostać "zabity" by mógł dalej spokojnie realizować nowe "misje".
  Brak świadków a jedynie zeznania słynących z prawdomówności Amerykanów daje niemal gwarancje że Bagdadi nie tylko nie został zabity ale został uratowany przez USA.
  W Idlib szykuje się rozwiązanie problemu a tam w środku sierota z CIA czy Mossadu nie wiem kto jest bezpośrednio prowadzącym..
  Trzeba było sierotę wyciągnąć z pułapki.
  Do Turcji nie mógł uciekać a na miejscy by go wyłowili Syryjczycy i Rosjanie...
  To by było dopiero gdyby Bagdadi zaczął mówić.

  Zawsze dotychczas gdy znikała jakaś enklawa terroryzmu w Syrii tzw "demokratyczny " zachód płakał w głos że mordują szpitale...a tak naprawdę żebrał by wyzwoliciele pozwolili uciec zachodnim opiekunom terrorystów. Tak było w Aleppo, w Gucie, w Dumie, pod Dez zeir Zor..
  tak jest teraz na północy Syrii prze granicy z Turcją....
  i tak jest w Idlib.
  Ewakuacja ewakuacja ewakuacja...
  To oznacza że Idlib zostanie w krótkim czasie uwolnione.

  A za chwile po uporządkowaniu problemu Kurdów (bojówki zostaną wcielone do Armii Syryjskiej i dostana Syryjskie dowództwo) i ta armia Syryjska uwolni Syryjskie pola Naftowe..od Amerykanów...
  Ewakuacja ewakuacja ewakuacja.
 • No to
  Wystarczy, żeby Ruskie zdobyli dowody na amerykańską ściemę i po ptakach. Będą mogli teraz sporo wytargować od koniokradów.
 • @zbig71 15:09:18
  Jak ruskie pozwolili Amerykanom wlecieć na "swoje" podwórko to znaczy że Amerykanie o to poprosili i jakoś to uzasadnili.
  Ruskie zawsze pozwalali "zachodnim partnerom" na ewakuacje swoich "aktywów" czyli swoje służby specjalne z terenów które były przez Syrię i Rosję odbijane z rąk terrorystów.
  Teraz powtórka z rozrywki.

  Czy ruskie zyskiwali sobie wdzięczność tzw zachodu za taką miłosierną postawę ? NIE i jeszcze raz NIE...
  ale nie o to ruskim chodzi... a o to by nie dokopać za bardzo pobitemu zachodniemu terroryście by nie doprowadzić do gwałtownych ruchów ze strony zachodnich terrorystów... bo to koszty, wojna i nie wiadomo dokąd to może zaprowadzić świat.

  Ruskie robią wszystko by nie doprowadzić do konfrontacji siłowej... a wygrywają pokój, rozejm, czas... i mają dość siły by wygrać i wojnę..
  Globalna mafia jest szachowana, paraliżowana z każdej strony...
  Nie mają ruchu mogą tylko trwać i czekać na zgon...

  To bardzo dobra strategia. Podobnie jest w Donbasie.
  Widać tu filozofię Putina.
 • @zbig71 15:09:18
  @zbig71 Mysle...ze za bardzo odleciales...w NIEBYT w tych swoich
  POBOZNYCH zyczeniach... : )
  Rosja & Caly Swiat wie...
  ze to PROPAGANDA Sukcesu US-Army
  przy wycofywaniu sie z Wojny 10-letniej na Bliskim Wschodzie...

  Tzw.krolik z mycka/kipa z napisem ISIS
  byl dobry MEDIALNIE z paru innych dodatkowych powodow na Bliskim Wschodzie..& w Europie...gdzie to
  US&isreal mini-GRUPKA TERRORYSTYCZNA organizowala Fajerwerki wybuchowe (vide: je suis parchy-Paris 13/11&je suis parchy cherlie ch. etc)
  X/2019 KARTY zostaly odkryte !
  Aktualnie ani Polska ani nawet Rosja NIE jest zainteresowana aby robic medialny rejwach.. : ) o DEZINFO propagandowe USA!
  ROSJA ma MOCNIEJSZE ATUTY - w rekawie...
  ale boi sie je ujawnic Swiatu MEDIALNIE...

  Obecnie GROBOWA CISZA w eterze- wszystkich mordercow & zalobnikow z NATO-BANDYTOW klubiku ..

  Czym sie tu chwalic...???
  morderstwami CHRZESCIJANSKIMI...czy tez JUDEO-chrzescijanskimi
  przez 10 lat wojen..na Bliskim Wschodzie
  przelewem KRWI
  w imie boga Mamony & bogini Kali=Boga JAHWE z Bazy-USA !

  ?????????????
 • @zbig71 15:09:18
  Ruskie mają dowody na jankeską ściemę, ale gadać będą tak, jak gadają. To się nazywa "polityka" :)
 • @panna ewcia 15:49:42
  I ponizej KAWALEK o GADDAFIM... ktorego Bandyci z NATO zamordowali...
  bo tam w LIBII... mial byc CHAOS... wojna pompujaca US MILITARY INDUSTRY & chaos zaslaniajacy inne KRYMINALY typu online byznes sport etc.etc

  http://kalamjauhari.blogspot.com/2011/09/
  SATURDAY, SEPTEMBER 3, 2011
  The Truth About Gaddafi
  Today, August 31, we are on the eve of the September 1 Al-Fateh Revolution which brought Muammar al-Qathafi to power in a bloodless coup which installed the world's first Jamahiriya, or government through People's Congresses. The tremendous support behind Colonel Gaddafi in the international community is a telling comment on where people stand.

  For those who justify NATO's act of aggression by calling "Gaddafi" a "dictator", some home truths.
  Muammar al-Qathafi was to receive a humanitarian prize in March for his record, he was the one to speak out against the more conservative practices in Islam, who spoke out against the killing of homosexuals or the stoning of women.
  The Jamahiriya system is the antithesis of a dictatorship.
  What dictator educates his people and pays for them to study abroad?

  Libya's literacy rate improved from ten per cent to ninety per cent under "Gaddafi" and under his guidance the country rose from the poorest in the world to the richest in Africa. Those who understand anything about geopolitical events know that this is an amazing achievement, in itself, within four decades.

  Western sources took delight in the freeing of prisoners without bothering to research what they had done or why they were there. Serial rapists, murderers and common criminals now parade as "rebels", a movement which included a bunch of political opportunists carefully groomed by the French, British and Italians, a few liberals, Islamic fundamentalists (as we shall soon see more clearly), a lot of mercenaries from abroad and in essence,
  a load of day-trippers who raced into a conflict with machine gun blazing in the morning before driving home to have dinner at night.

  As for the hearts and minds of NATO and those who support them, well, there are always those who will sell their souls to the Devil.

  However, there is something higher than us, and to whom we will inevitably present ourselves for judgement when the day comes.

  Muammar al-Qathafi knows where he is going, and I suspect Cameron, Obama and Sarkozy, deep down, know where they are going too.

  Timothy Bancroft-Hinchey

  http://jeznach.neon24.pl/post/128361,libia-w-pieciu-kawalkach

  http://niewiarygodne.salon24.pl/737181,libia-za-czasow-mu-ammara-al-kaddafiego

  http://jeznach.neon24.pl/post/75893,libia-dla-mccaina
  xxx
 • @panna ewcia 15:04:28
  Dzięki za komentarz. W świetle anihilacji Libii i Iraku, wystarczy zadać pytanie - kto jest dzisiaj dysponentem irackiej i libijskiej ropy?

  Pozdrawiam!
 • @Oscar 15:06:13
  *5
  Kurdowie dzisiaj są mocno zmotywowani, aby wyrazić swoją miłość do szlachetnych Amerykanów i z pewnością skorzystają z każdej okazji. Śledząc wydarzenia na linii Putin - Erdogan, można wnioskować, że Kurdowie przeszli pod kuratelę Rosji, a Rosja wykorzysta ten fakt przeciwko Amerykanom i dobrze.
 • Autor
  (…)pan Edmund Walter Fitton-Brown oznajmił w oficjalnym komunikacie, że jego instytucja nie może potwierdzić informacji o likwidacji przywódcy ISIS i że jedynym dowodem na to jest oświadczenie strony amerykańskiej.
  -------------------------
  Pan Walter Fitton-Brown może być niezorientowany. :))

  16 czerwca, 2017 roku, rosyjskie Ministerstwo Obrony poinformowało, że al-Baghdadi został wyeliminowany w wyniku ataku rosyjskich sił powietrznych. Różne kanały, w tym samo ISIS, potwierdziły, że al-Baghdadi odszedł w zaświaty*. Wtedy to USA oświadczyły, że nie mają na to żadnych dowodów:)

  Brak potwierdzenia z tych samych kanałów, że akcja Amerykanów zakończyła się sukcesem, dowodzi, że było to już ostatnie zabicie przywódcy ISIS.

  * https://sputniknews.com/middleeast/201707111055429513-daesh-leader-baghdadi-confirmed-dead/
 • @AgnieszkaS 19:05:17
  Taaak?

  https://pl.sputniknews.com/swiat/2019103111287235-Sputnik-panstwo-islamskie-likwidacja-al-baghdadi/
 • Autor notki
  Ktoś powie, że bredzę....

  ------------------------------------

  Myślę, że nie jedna osoba to zauważy. A notka, która zawiera brednie, staje się inspiracją dla lubujących się w nonsensach komentatorów.
 • @Jan Twardowski 19:16:51
  Taaak?


  Taaak to jest. Państwo Islamskie potwierdza, że al-Baghdadi wpierw został zabity przez Rosjan a później przez Amerykanów. Czy można w ogóle brać pod uwagę takie kanały informacyjne?
 • @AgnieszkaS 19:29:25
  "Brak potwierdzenia z tych samych kanałów, że akcja Amerykanów zakończyła się sukcesem, dowodzi, że było to już ostatnie zabicie przywódcy ISIS."

  Tuż potem:

  "Taaak to jest. Państwo Islamskie potwierdza, że al-Baghdadi wpierw został zabity przez Rosjan a później przez Amerykanów. Czy można w ogóle brać pod uwagę takie kanały informacyjne?"

  I to jest kwintesencja bredni i braku orientacji.
  Poza tym, to przed ISIS wszystkie światowe media poinformowały o rzekomej śmierci Bagdadiego.
  Natomiast ISIS to dziecko CIA i zawsze oni będą gadać, co im agencja zleci, a że raz gadają tak, a drugi raz inaczej, świadczy tylko o tym, że Amerykanie mają wszystkich za idiotów i po części słusznie, o czym mogą świadczyć panine komentarze.
 • @Jan Twardowski 19:42:39
  "Poza tym, to przed ISIS wszystkie światowe media poinformowały o rzekomej śmierci Bagdadiego."
  ---------------
  Czyżby? Ja do tej pory sądziłam, że świat o śmierci al-Baghdadiego Trump poinformował i to w sposób niewybredny, coś tam plotąc o psie, lub psach.


  "Natomiast ISIS to dziecko CIA..."
  --------------
  To "dziecko" ma niejednego przybranego ojca. W tajemnicy przed światem Bashar al-Assad z nimi współpracował przeciwko wieloczłonowemu tworowi zwanemu Al-Ka’idą. Nie ma bohaterów idealnych i nawet Assad takim nie jest, wszak był zamieszany w współpracę i handel ropą z ISIS.

  https://www.prospectmagazine.co.uk/world/best-of-enemies-bashar-al-assads-collusion-with-islamic-state-syria-terrorism
 • @AgnieszkaS 20:04:18
  Musi szanowna Koleżanka mieszkać na jakimś zadupiu. Pan Trump raczył jedynie potwierdzić domniemą śmierć Bagdadiego i nawet w Polsce media trąbily o tym dużo wcześniej, a już na pewno z wyprzedzeniem.

  Nie wiem jak to u Szanownej wygląda, ale ja wiem, że ojca to ma się jednego. Matkę chyba też, no nie? Wiele to można miec dzieci i takim braciszkiem Bagdadiego był, albo jest Bin Laden. Kto szkolił?
 • Autor
  Coś mi to przypomina:
  http://krzysztofjaw.blogspot.com/2011/05/osama-nie-zyje-obama-urodzi-sie-w-usa.html
 • @AgnieszkaS 20:04:18
  https://www.tekstowo.pl/piosenka,janusz_radek,piosenka_lekko_toporna.html
  :)
 • @krzysztofjaw 21:12:45
  Stąd też pytam, dlaczego nasi amerykańscy sojusznicy nie zadbali o islamską tradycję w przypadku Husajna i Kadafiego.
  Trzeba przy tym jednak zauważyć, ze metalowe, zalutowane trumny, to już raczej nie mieści sie w kanonach islamskiej tradycji pochówku.
  Tak, czy owak, to w amerykanski przekaz można wierzyć, albo nie.
  Ja nie wierzę.
 • @Jan Twardowski 21:30:45
  Ostatnio "podali" że "pochówek na morzu" jest "zgodny" z "islamską tradycją". :)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
  Normalnie się tak nie śmieję, ale w tym wypadku to chyba zrozumiałe. Tak, dostałem "zajadów" ze śmiechu.
  Pozdrawiam
 • @AgnieszkaS 20:04:18
  lepsza wersja :)

  https://www.youtube.com/watch?v=EMO3oV2K3xU

  Pozdrowienia :)
 • @JimA 21:43:46
  Hej JIM!

  Piekny szlagier wybrales dla Miss Agnes...
  : )
  Ach...ta Agniecha z USA....: )
  rzecznik PRASOWY USA...: )
  tylko KTORYCH MEDIOW ???

  : ) Usmialam sie z tej Uuuuupiornej...piosenki..
  W sam raz na Halloween Night :
  trick or THREAT ??

  xxx : )
 • @JimA 21:35:35
  Amerykanie mają duży problem z sobą. Rzecz w tym, że ich umysłowa degeneracja sięgnęła zenitu. Otóż dla nich Hulk, kapitan Ameryka, Batman, czy Spiderman, to realne postacie. Niestety, ale oni również uważają, że ludzie z innych krajów także w to wierzą. Skoro scenariusz jest amerykański, to znaczy, że oparty jest na faktach, a z faktami się nie dyskutuje przecież :)

  Pozdrawiam również!
 • @panna ewcia 22:09:44
  :) w końcu jestem artystą:)
  Pozdrawiam
 • @Jan Twardowski 22:12:31
  "Amerykanie mają duży problem z sobą. Rzecz w tym, że ich umysłowa degeneracja sięgnęła zenitu"- to trochę nie tak, muszą odnaleźć "Siebie" i to się dzieje.../ my mamy ściemnione wiadomości, po prostu/ nawet jeśli to będzie "ichnia" "rewolucja" "wiosna amerykańska", a nawet: "wojna domowa" :)- nie wiem jak to nazwą media- poradzą sobie, jestem tego pewien.
 • Czarny pies
  https://www.youtube.com/watch?v=GStw0ciMweM

  Czy to było przypadkowe, że po przywódcę państwa islamskiego przyszedł pies?

  W tradycji islamskiej psy są "nieczyste". Na rozkaz Mahometa wszystkie czarne psy zostały zabite w Medinie (Hadis).

  Islamiści na pewno pojęli symbolikę przemówienia Trumpa.
 • @AgnieszkaS 19:20:17
  @AgnieszkaS 19:20:17 Ktoś powie, że bredzę....
  xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

  Hi Miss Agnes...

  Nie martw sie.... Wacpanna ..
  ty nie bredzisz... ty tak juz jestes zbudowana...
  ty po prostu LYKASZ PROPAGANDE made in USA...
  w calosci...
  I bez przezuwania ... ; )
  Jak pelikan ryby......wszystko i po calosci...

  Pojdz dziecie...ja cie uczyc kaze.. : )

  Luknij na te linki I poczytaj :

  To INFO -- ze po atakach w EUROPIE Krolik ISIS przyznal sie Oficjalnie via powazne MEDIA do atakow..
  I na stadionie w Paryzewie.. gdzie Prezydent Francji- mecz ogladal..
  etc.etc, I Benelux...I Turcja...

  https://www.tvp.info/22634199/uderzymy-we-wroga-aby-go-zniszczyc-we-francji-europie-i-syrii

  https://www.polskieradio24.pl/5/3/Artykul/1544450,Paryz-jest-w-zalobie-Francja-oddaje-hold-zabitym-w-zamachach

  https://www.rp.pl/Swiat/151119678-Zamachy-w-Paryzu-sprawca-IS.html


  ZALOBNICY Europejscy oglosili zalobe... jak tylko kondukt pogrzebowy z ofiarami zniknal za rogiem ...
  to zaczeli napierdalanke BOMBOWA... na Bliski Wschod...
  gdzie to rzekomo Krolik ISIS mial przebywac i...
  wyruszac na skoki TERRORYSTYCZNE... po Europie
  ?????
  To tak wg.Logiki krolika...bo:
  https://www.youtube.com/watch?v=LDlUHcm2IDc
  Skaldowie - Króliczek
  Stara to Prawda...ze nie o to chodzi by ZLAPAC krolika...

  W REALU - Krolik ISIS stojacy za atakami terrorystycznymi w Europie
  Turcja..etc. - to tylko i AZ Tajna MINI-grupa - US & parchyizrealskie..
  (Ich mala tajna baza-sklad broni - to Bardzo..bardzo.. Pln Francja -BasseNormandie(Normandia-region) etcetc

  xxx
 • @Jan Twardowski 22:12:31
  " Otóż dla nich Hulk, kapitan Ameryka, Batman, czy Spiderman, to realne postacie."- nie, tak jak dla nas ten tekst nic nie znaczy:

  https://www.youtube.com/watch?v=mJRS0ha7x1Q

  :)

  Gdybyśmy się chcieli kierować maligną muzyków, rzeźbiarzy czy malarzy... zaszlibyśmy tam gdzie oni... :) Holiłud nie daje nadziei bo jest beznadziejne. Czipsy i kalgon też. Niestety, trzeba wstać i każdego dnia budować "swoją fikcję" i nie dać się! :)
  Pozdrowienia
 • @JimA 22:32:43
  @panna ewcia 22:09:44
  :) w końcu jestem artystą:)
  Pozdrawiam
  JimA 31.10.2019 22:18:52
  xxxxxxxxxxxxxxx
  Hej Jimmi... Jimmi..
  Ty ARTYSTA...??? a to ciekawe...

  na czym grasz...???
  na nerwach Agniechy z USA??? : ) ; )
  A co zagrasz dla mnie...
  jak cos Fajnego... to cie UKRADNE stamtad--
  Z DRUGIEJ STRONY... : )
  DLA SIEBIE... NA zawsze !
  : )
  wiec...ZAGRAJ COS Pieknego....
  graj PIEKNY cyganie : ) jakis cudny szlagier...


  xxx Buzka z UK. : )
 • @AgnieszkaS 22:27:23
  "Islamiści na pewno pojęli symbolikę przemówienia Trumpa."
  Kto to są: " Islamiści"?
  Czy może to Pani zdefiniować/wyjaśnić? Co Pani/Pan rozumie przez "pojęcie": "Islamiści"? Będę wdzięczny.
  Pozdrawiam
 • @AgnieszkaS 22:27:23
  owczarek alzacki... ale dno! dlaczego nie pudel?
 • @panna ewcia 22:39:09
  ech

  masz :)

  https://www.youtube.com/watch?v=B7jutN-llrY&list=RD8e_gz-q15as&index=2

  :) każdego dnia bez Ciebie Polsko :)
 • @JimA 22:56:55
  Jim !

  Ty za Polska tesknisz czy za mna ????
  Bo ta piosenka - to PIEKNA poezja...

  A ja juz myslalam...ze na Haloween w UK
  to mi przeslesz ...cos...z twojego repertuaru- patrz powyzej
  NICK Cave & the Bad seeds...
  https://www.youtube.com/watch?v=lDpnjE1LUvE
  Nick Cave & The Bad Seeds ft. Kylie Minogue - Where The Wild Roses Grow
  To lubie...
  They call me The Wild Rose
  But my name was Elisa Day
  Why they call me it I do not know
  For my name was Elisa Day...

  PIEKNA Makabra... : 0
  Cest la vie : /

  Dla Ciebie Piekny grajku - @JimA 22:56:55

  ode mnie :

  https://www.youtube.com/watch?v=60TG78IT3Rw

  Stenia Kozłowska - Daj mi świat...

  xxx Buzka z UK ; )
 • @panna ewcia 23:37:44
  :) thx
  poezja :)
  Stefan- "ten" "grajek" miał na imię Stefan. To tak na marginesie. :) ja mam na imię Jim.
  oddaję :)

  https://www.youtube.com/watch?v=bjsGZT2plRo

  ale i tak wolę Bacha... co poradzić?...
  Pozdrawiam
 • @panna ewcia 23:37:44
  :)

  https://www.youtube.com/watch?v=6dUqF064ts0

  Dobranoc
 • @JimA 23:57:59
  https://www.youtube.com/watch?v=aiVA5wuRalY
 • @JimA 00:07:58
  Super kawałek gdy chce się ze sobą skończyć, przez na przykład przedawkowanie soku z kiszonej kapusty (dożylnie) :-)
 • @Nibiru 00:30:29
  :) masz po prostu "niewykształconeucho"! popracuj nad tym :) Hildegarda Ci pomoże. Rzekłem. :)
  Pozdrawiam
  PS. Bach jest super! Uwierz.
 • @Nibiru 00:30:29
  Bach to dyscyplina. :)
 • @Nibiru 00:30:29
  For You :)
  to nie "popołudnie fauna" ale..

  https://www.youtube.com/watch?v=4-6JVJ1oXRM

  i nie ma nic wspólnego z sokiem z kapusty :), ani z żukosoczka :)

  Debussy, Claude Debussy :) impresjonista :) Już się Panu podoba, ja to wiem.
 • @JimA 22:45:33
  "owczarek alzacki... ale dno! dlaczego nie pudel?"
  -----------------------------
  Denna to jest zacytowana powyżej wypowiedź.

  Pies jest rasy Malinois (belgijski pies pasterski).

  Jest weteranem armii amerykańskiej w stopniu podoficera.
 • @JimA 22:41:07
  @AgnieszkaS 22:27:23
  Co Pani/Pan rozumie przez "pojęcie": "Islamiści"????
  _____________________________________

  Czy ma Pan jakieś wątpliwości jeśli chodzi o moje imię?

  Jak się domyślam teoretycy spiskowi nie potrafią sobie poradzić z odszukaniem definicji- nie potrafią też odróżnić faktu od fikcji. A kto wie, może nawet nie chcą.

  Islamista «zwolennik islamizmu»

  Islamizm «rygorystyczne przestrzeganie zasad islamu połączone z dążeniem do wprowadzenia ustroju państwowego opierającego się na religijnym prawie islamu»

  https://sjp.pwn.pl/szukaj/islamizm.html
 • @JimA 00:36:18
  cyt.: ":) masz po prostu "niewykształconeucho"! popracuj nad tym :) Hildegarda Ci pomoże. Rzekłem. :)"

  Ucho zewnętrzne mam wykształcone, sprawdziłem w zwierciadełku :-)
  Z wewnętrznym też chyba nie najgorzej, gdyż specjalista wieki temu stwierdził że słuch mam zbliżony do absolutnego. Problem chyba leży w gustach, które ponoć nie podlegają dyskusji.
  Z odbiorem muzyki czy to klasycznej czy wspólczesnej, także rozrywkowej mam taki fioła że podobają mi się tylko niektóre fragmenty zawierające ciekawe dla mnie takie elementy jak linia melodyczna, kontrapunkt, harmonia, aranżacja, czy artyzm wykonania. Zozpoznaję te perełki bezbłędnie, gdyż od razu ciary przechodzą mi po pacierzach i mam departures :-). W przywołanym przez Ciebie utworze Bacha BWV 680 nie słyszę dla siebie nic ciekawego. Ot jeden z utworów organowych tamtego okresu zagrany poprawnie. Zupełnie podobnych są dziesiątki. Dobry jako trening, przepraszam za wyrażenie "palcówek". Oczywiście Jest w nim jakiś motyw przewodni, lub dwa ale potem następuje "znęcanie się" nad nim w formie dopasowania różnistych brzmień polifonicznych wynikających rygorystycznie z zasad kontyrapunktu aż do bólu głowy i syndromu niespokojnych nóg :-)
  Również Cię pozdrawiam wielbicielu muzyki, a to że różnimy się w upodobaniach jest wspaniałe.
 • @JimA 00:38:20
  cyt. : "Bach to dyscyplina. :)"

  Mam uraz do dyscypliny (po odbyciu służby wojskowej), wolę pewne rozpasanie w muzyce :-)
  PZDR
 • @AgnieszkaS 19:20:17
  Brednie to ty powtarzasz za usraelskimi kłamcami.

  Oto wypowiedż rosyjskiego generała Igora Konesznikowa ,który wyrwał sięprzed szereg i zaraz po opublikowaniu kłamstwa jankesów wydał komunikat w którym stwierdził że cytuję:

  ""Z kolei rosyjskie Ministerstwo Obrony zakwestionowało odbycie się operacji mającej na celu zniszczenie przywódcy Państwa Islamskiego. Według rzecznika Departamentu Obrony, generała dywizji Igora Konaszenkowa, nie ma wiarygodnych informacji, że taka operacja mogłaby się odbyć, ponieważ w ostatnich dniach nie było żadnych ataków lotniczych ze Stanów Zjednoczonych ani koalicji w Idlibie. Ponadto Rosja nie wie o żadnym domniemanym ułatwieniu przelotu amerykańskich samolotów do syryjskiej przestrzeni powietrznej."

  Kłamstwo Trampka ma krótkie nóżki
 • @AgnieszkaS 20:04:18
  "W tajemnicy przed światem Bashar al-Assad z nimi współpracował ..."

  I ja mam do sprzedania Pani most nad rzeką Hudson, tanio.

  Po co Pani powtarza głupią propagandę?
 • @JimA 00:36:18
  @Nibiru 00:30:29

  :) masz po prostu "niewykształconeucho"! popracuj nad tym :) Hildegarda Ci pomoże. Rzekłem. :)
  Pozdrawiam
  PS. Bach jest super! Uwierz.
  JimA 01.11.2019 00:36:18
  xxxxxxxxxxxxxxxxxx
  Jim... ty jestes Oooookrutny Oprawca mentalny rodem z III rzeszy chyba ???? !

  Sluchac takiej...PSYCHODELICZNEJ muzyki...jak instrumentalny BACH!..????

  NIE CIERPIE aniBacha..ani BEtofena ani innych psychodelikow instrument szarpiacych...w MILCZENIU... ; /

  Muzyka PIEKNA.. MUSI...miec oprawe slowna..
  POEZJI SLOWA....
  patrz PIEKNA muzyka lat 50..60..70...
  POLSKIE PIEKNE piosenki...i rosyjskie...czeskie...angielskie...amerykanskie.. etc.

  xxx
 • @AgnieszkaS 01:53:47
  @JimA 22:41:07

  @AgnieszkaS 22:27:23
  Co Pani/Pan rozumie przez "pojęcie": "Islamiści"????
  _____________________________________

  Czy ma Pan jakieś wątpliwości jeśli chodzi o moje imię?
  xxxxxxxxx
  Usmialam sie... : ) Piekne...
  Miss Agnes...to kobieta... a nie mezczyzna..
  i jednoczesnie Rzecznik Prasowy USA ! : )
  odpowiada stylem urzednika Bialego Domu w USA!
  ; )
  wg. harmonogramu polityki DEZINO- via amerykanskie Media-alfonsowate!

  xxx
 • @panna ewcia 12:24:14
  Szanowna Pani,

  Wiem, że trudno Pani zatrzymać tę paplaninę (gibberish), jednak w cywilizowanych świecie i na cywilizowanym portalu obowiązują pewne zasady. Ja dla Pani jestem Agnieszką S - jest to moje imię, nie nick, i pierwsza litera mojego nazwiska. Ja Miss do mojego imienia i nazwiska nigdy nie dołączam.
 • zdjęcie Bug Daddy'ego
  https://www.shitpostbot.com/sourceimage/bug-dad-with-bug-boy-57e5967c4656f
 • @Pedant 11:30:26
  "Po co Pani powtarza głupią propagandę?"

  Akurat w tej jest odrobina prawdy. ISIS różniło się od grup sponsorowanych przez Zachód (FSA, al-Nusra) i nie chciało siłą usunąć Assada. ISIS zajmowało się handlem ropą na terenie Syrii, a ci, którzy pracowali dla nich, otrzymywali dobrą zapłatę. Tam gdzie znajdowało się ISIS istniał porządek, o co trudno na wojnie, a ludzie przyzwyczaili się, że ISIS zmuszało kobiety do noszenia czarnych nakryć głowy, zabraniało mężczyznom ubierania się w dżinsy, palenia papierosów, etc.

  ISIS darzyło wielką nienawiścią Afgańskich Talibów, którzy nie chcieli być częścią tworzonego przez nich kalifatu. Rosja automatycznie wsparła Talibów przeciwko państwu islamskiemu i USA. Jak się bliżej przyjrzeć każde państwo gra podwójnie. Analizując syryjską wojnę, czy też jakąkolwiek inną, należy pozbyć się złudzeń i odłożyć szczery idealizm na bok. Myślę jednak, że doskonale to Pan rozumie.
 • @AgnieszkaS 19:26:13
  "Po co Pani powtarza głupią propagandę?" Akurat w tej jest odrobina prawdy.

  Niemądry argument. Kłamstwa mogą zwierać "odrobinę prawdy".
 • @AgnieszkaS 19:26:13
  "Analizując syryjską wojnę, czy też jakąkolwiek inną, należy pozbyć się złudzeń i odłożyć szczery idealizm na bok. Myślę jednak, że doskonale to Pan rozumie."

  Ja zanalizowałem Pani wypowiedzi i zostałem zmuszony do "odłożenia szczerego idealizmu na bok". Uprawia Pani propagandę, czego się szczerze brzydzę.
 • @Pedant 20:38:52
  "Uprawia Pani propagandę, czego się szczerze brzydzę."
  -------------------------------------
  W Pańskim mniemaniu ja uprawiam propagandę. Jednak nie zauważa Pan prymitywnej agitacji lansowanej na przekór faktom strony przeciwnej. Zatem Pańska definicja propagandy chyba się trochę różni od ogólnie przyjętej. O ile wolno mi zauważyć, to Pan ocenia rzeczywistość w zależności od tego, czy właściwie się ona wpisuje w Pańską ideologię.

  Moje określenie "odrobina prawdy" nie powinien Pan przyjąć dosłownie.

  Assad kupował ropę i współpracował z ISIS, ponieważ w momencie, kiedy to robił, nie miał innej możliwości przetrwania.

  https://libertarianinstitute.org/articles/assad-buy-oil-isis/

  https://time.com/3719129/assad-isis-asset/
 • @AgnieszkaS 21:49:26
  "Pańska definicja propagandy chyba się trochę różni od ogólnie przyjętej."

  "Ogólnie przyjęta" czyli z mediów głównego nurtu.

  "O ile wolno mi zauważyć, to Pan ocenia rzeczywistość w zależności od tego, czy właściwie się ona wpisuje w Pańską ideologię. "

  Jaka jest ta moja ideologia?

  Pani jest wygodnie. Wystarczy powtarzać co gazety i media podają. Na przykład o środkach masowej zagłady w Iraku i niszczarkach Saddama Husseina itd ...
 • @Pedant 21:54:16
  propaganda (Słownik Języka Polskiego głównego nurtu)
  1. «szerzenie jakichś poglądów, haseł politycznych itp. mające na celu pozyskanie zwolenników»
  2. «technika sterowania poglądami i zachowaniami ludzi polegająca na celowym, natarczywym, połączonym z manipulacją oddziaływaniu na zbiorowość»

  https://sjp.pwn.pl/sjp/propaganda;2508812
 • @Pedant 21:54:16
  "Jaka jest ta moja ideologia?"

  A jaka ona może być, skoro nie przeszkadza Panu gibberish?
 • @Pedant 21:54:16
  "Pani jest wygodnie. Wystarczy powtarzać co gazety i media podają. Na przykład o środkach masowej zagłady w Iraku i niszczarkach Saddama Husseina itd …"

  Czy ja o czymś takim pisałam. Proszę o cytat.
  Pańskie zdanie, które tutaj zacytowałam, jest manipulacją.
 • @AgnieszkaS 22:10:45
  "Czy ja o czymś takim pisałam. Proszę o cytat."

  Pisała Pani, że Assad wspierał ISIS, powołując się na anonimowe źródła w Time, tym samym Time co zmyślał w sprawie Iraku i wielu innych.
 • @AgnieszkaS 18:51:12
  @panna ewcia 12:24:14
  Szanowna Pani,
  Wiem, że trudno Pani zatrzymać tę paplaninę (gibberish), jednak w cywilizowanych świecie i na cywilizowanym portalu obowiązują pewne zasady. Ja dla Pani jestem Agnieszką S - jest to moje imię, nie nick, i pierwsza litera mojego nazwiska. Ja Miss do mojego imienia i nazwiska nigdy nie dołączam.

  AgnieszkaS 01.11.2019 18:51:12
  xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
  Wyluzuj panna=Miss Agnes..z USA !
  NIE jestes GWIAZDA USA
  I nie stoisz za pulpitem Disc dzokeja...
  aby nadawac rytm mi...
  jakiej TRESCI komentarz ja ma ci napisac...

  : ) W cywilizowanym Swiecie obowiazuja pewnie jakies ZASADY...
  ale USA NIGDY nie nalezalo do...
  tzw.CYWILIZOWANEGO Swiata...
  bo to kraj dzikusow NIEOKRZESANYCH I BARBARZYNCOW pospolitych !
  I MORDERCOW tez !

  Miss Agnes - Bad NEWS !
  ty NIGDY! nie bedziesz tu-na tym saloniku--Neon 24 jakimkolwiek amerykanskim wodzirejem
  Tu- jest tylko Portal wirtualny -
  i jest TYLKO kacik do DOBROWOLNEGO pisania/komentowania/czytania....

  UWAGA:

  BEZ OBOWIAZKU ! Bez Przymusu...
  I do czytania/pisania/komentowania dla kogokolwiek !

  PRZYPOMINAM :
  Ja-komentator - NIE mam OBOWIAZKU ani czytac zadnego komentarza pod powyzsza notka
  ani dyskutowac z zadnym dyskutantem/komentatorem !

  JESTEM WOLNY czlowiek...
  to samo dotyczy ciebie=Miss Agnes from USA !

  : )
  wyluzuj Wacpanna...
  FULL RELAX !

  I NIE nadymaj sie sluzbowa POWAGA urzednika-konsula-USA!
  bo...PEKNIESZ...& ROZSADZISZ mi tu - w UK
  moj PRIVE monitor/ekran z WIDOKIEM na.. : )
  salonik-NEON 24 !!!!!

  : )
  xxx
 • @AgnieszkaS 18:51:12
  @AgnieszkaS 18:51:12

  Zeby nie bylo...ze ja cos pomylilam z CYWILIZOWANYM krajem - USA
  w ktorym to rezyduje konsul honorowy USA- Miss Agnes :

  : ) W cywilizowanym Swiecie obowiazuja pewnie jakies ZASADY...
  ale USA NIGDY nie nalezalo do...
  tzw.CYWILIZOWANEGO Swiata...
  bo to kraj dzikusow NIEOKRZESANYCH I BARBARZYNCOW pospolitych !
  I MORDERCOW tez !
  KU przypomnieniu Dziedzictwa Cywilizacji USA :
  http://www.wicipolskie.org/?p=18830
  USArmy/USA war achievements !
  Chiny 1945-46
  Korea 1950-53
  Chiny 1950-53
  Gwatemala 1954
  Indonezja 1958
  Kuba 1959-60
  1964 – Panama – wojna o Kanał Panamski; mordowanie mieszkańców
  1965 – Indonezja; miliony pomordowanych w zamachu zorganizowanym przez CIA
  1965-66 – Dominikana – wojskowa interwencja w w czasie wyborów
  1966-67 – Gwatemala – interwencja ‚zielonych beretów’ przeciwko powstańcom
  1969-75 – Kambodża – ponad dwa miliony zabitych w czasie bombardowań; głód, nędza i chaos polityczny
  1970 – Oman – inwazja
  1971-73 – Laos – bombardowanie dywanowe kraju
  1973 – Chile – zamach stanu na demokratycznie wybrany rząd Allende 1975 – Kambodża – bombardowanie kraju
  1976-92 – Angola – mordowanie powstańców
  1980 – Iran – odbicie zakładników w ambasadzie i rebelia
  1981 – Libia – zbombardowanie samolotów libijskich/1982 USA wprowadziło embargo na libijską rope/PROWOKACJE angielsko-parchate-w Londynie w kwietniu 1984 roku zastrzelona została brytyjska policjantka Yvonne Fletcher a o jej zabójstwo oskarżeni zostali libijscy dyplomaci 1988 nad Lockerbie w południowej Szkocji eksplodował w powietrzu samolot pasażerski amerykańskich linii lotniczych Pan Am – zginęło łącznie 270 osób. O zamach- NIE ODWAZONO sie oskarzyc tfu ! parchatych-KRYMINALISTOW z…IZRAELA – ale oskarżono libijskie służby bezpieczeństwa podczas procesu, który zaczął się w 1999 roku. Zamach miał być rzekomo….odwetem za bombardowanie Libii. W 1989 … 2 libijskie samoloty bojowe zostały zestrzelone przez wojsko USA na libijskim wybrzeżu
  1981-92 – El Salvador – wojna z powstańcami
  1981-90 – Nikaragua – wojna z powstańcami (Contras)
  1982-84 – Wojna USA w Libanie
  1983-84 – Wojskowa inwazja w Grenadzie
  1983-89 – Honduras – budowa baz amerykańskich na granicy
  1984 – Iran – zestrzelenie irańskich samolotów nad Zatoką Perską
  1986 – Libia – bombardowanie kraju; zamach na Kadafiego
  1986 – Boliwia – bombardowanie plantacji kokainy
  1987-88 – Iran – USA pomaga Irakowi bombardować Iran
  1989 – Libia – zestrzelenie libijskich samolotów przez wojsko Stanów Zjednoczonych na libijskim wybrzeżu
  1989 – Virgin Islands (Wyspy Dziewicze) – wojskowa interwencja
  1989 – Filipiny – militarna ochrona w czasie puczu
  1989 – Panama – krwawy zamach stanu zorganizowany przez USA
  1990 – Liberia – wojna domowa 1990-91 – Arabia Saudyjska – interwencja wojskowa (540 000 wojska stacjonującego w Omanie, Katarze, Bahrajn, Izraelu i Emiratach)
  199-91 – Irak – blokada portów i bombardowanie; ponad 200 000 zabitych w czasie inwazji na Irak, poważne zniszczenie armii irackiej
  1991 – Kuwejt – militarna interwencja i powrót królewskiej rodziny na tron
  1991-2003 – Irak; bombardowanie kraju; sankcje ekonomiczne
  1992-94 – Somalia; zbrojna okupacja w czasie wojny domowej
  1992-94 – Jugosławia; NATO blokuje Serbię i Czarnogórę-w1992 roku ONZ nałożyła na Libię sankcje gospodarcze
  1993 – Bośnia – bombardowanie Serbów
  1994 – Haiti – krwawy zamach stanu przeciwko rządom wojskowym (polskie wojsko też brało udział)
  1996-97 – Zair (Kongo) – rewolucja w Kongo
  1997 – Liberia – wojskowa interwencja
  1997 – Albania – wojskowa interwencja
  1998 – Sudan – zbombardowanie fabryki lekarstw
  1998 – Afganistan – ataki na ośrodki treningowe CIA
  1998 – Irak – bombardowanie kraju
  1999 – Jugosławia – NATO bombarduje Serbię i okupuje Kosowo
  2000 – Jemen – bombardowanie Adenu
  2001 – Macedonia – NATO interweniuje w sprawie albańskich rebeliantów
  2001 – Inwazja na Afganistan –POWOD - po 9/11 inside usa-parchaty job ! –w celu DLUUUUUGIEGO NAKRECANIA od 9/11/ w 2001- BANKI DUUZEJ na… ROPIE…az do 9/11- 2008…-- USARMY BYLO/jest zajete ciagle w Afganistanie szukaniem klapka z bosej nogi jakiegos islamisty - Osamy bin Ladena 2002 – Jemen – ataki dronami na ludność cywilną
  2002 – Filipiny – wojna z powstańcami
  2003 – Kolumbia – wojna z powstańcami
  2003-11 – Irak – najazd na Irak, zamordowanie Husajna, zniszczenie kraju, okupacja militarna (160 000 żołnierzy USA)
  2003 – Liberia – walki z powstańcami
  2004-05 – Haiti – zamach stanu na Arystydesa; okupacja wojskowa USA
  2005 – Pakistan – bombardowanie kraju przez USA; ataki dronów
  2006 – Somalia – zamach na islamski rząd
  2008 – Syria – ostrzeliwanie kraju z terenu Iraku
  2008 – Gruzja /Osetia Płd. – kolorowa rewolucja w Gruzji i krwawa prowokacja w Osetii
  2009 – Jemen – regularne bombardowanie kraju przy pomocy Arabii Saudyjskiej
  2011 – Libia – napaść zbrojna na kraj, zbombardowanie wsi i miast; zamordowanie Kadafiego
  2011 – Syria; wojna w Syrii o gazociąg
  2013 – Ukraina – zamach stanu i przygotowanie rewolucji przez tzw. POZYTECZNYCH IDIOTOW= USA establishment=rzad usa ! usluzny Rotszyldom&Rokefelerom !
  2014 – Irak – interwencja zbrojna, rewolucja w kraju i walki powstańcze
  2014 – Syria – bombardowanie kraju przy pomocy ISIS-czyli nowotworu slownego wymyslonego w usa –w amerykanskich biurach d/s politycznych prowokacji na Bliskim Wschodzie i… spraw przykrywania BRUDNYCH parchatych byznesow w niektorych karajach Afryki-Bliskiego Wschoduhttps://wps.neon24.pl/post/148216,20-rocznica-barbarzynstwa-nato-w-serbii

  https://wps.neon24.pl/post/148216,20-rocznica-barbarzynstwa-nato-w-serbii

  etc.etc. czyli temat dyskutowany w powyzszej Notce p.Twardowskiego..

  xxx
 • @Pedant 22:28:49
  "Pisała Pani, że Assad wspierał ISIS, powołując się na anonimowe źródła w Time..."

  Napisałam współpracował, nie wspierał. Time nie jest jedynym źródłem omawiającym te sprawy. Istnieje wiele innych. Te najciekawsze pochodzą od dziennikarzy bliskowschodnich. Ci przynajmniej wiedza o czym piszą. Rosja współpracuje, a nawet wspiera, swego dawnego wroga Talibana,. Składa się na to wiele przyczyn. Al- Nusra, czyli syryjska część Al-Ka’idy, otrzymywała wsparcie, nie tylko polityczne i moralne zresztą, ale w postaci broni, od Izraela, Arabii Saudyjskiej, Kuwejtu i Kataru. USA, niestety, nie użyło żadnej formy nacisku wobec swoich sojuszników. Jest to bardzo dziwne biorąc pod uwagę, że Amerykanie walczyli z Al-Ka’idą w Iraku. Państwo islamskie zdobyło pola naftowe w walce od al-Nusry, a Assad zdecydowanie wolał prowadzić handel z ISIS niż kupować ropę naftową od śmiertelnego wroga, syryjskiej Al-Ka’idy. Nikt nie wątpi, że ropę naftową musiał kupować, ponieważ to było absolutną koniecznością aby żyć i prowadzić wojnę na wielu frontach i z wieloma wewnętrznymi i zewnętrznymi przeciwnikami.
 • @
  Amerykanie kradną syryjską ropę żeby się nie dostała w łapy ISIS.
  https://twitter.com/John_bondWW/status/1188506501377331201
  https://abcnews.go.com/Politics/keeping-oil-syria-trump-considered-war-crime/story?id=66589757
 • @AgnieszkaS 06:11:31
  "Time nie jest jedynym źródłem omawiającym te sprawy. Istnieje wiele innych."

  Wiele, dziesiątki a nawet setki. Niestety prawie wszystkie są częścią maszyny propagandowej. Tutaj przykład jak się niektórzy wyłamują:

  https://strajk.eu/cichy-upadek-gazowego-agit-propu/
 • @fretka 07:02:04
  Odkładnie obejrzałam sobie ten filmik. Zastanawiam się, czy Pani poświęciła odrobinę czasu na jego obejrzenie, czy tylko go puszcza w obieg bez zastanowienia.

  W tytule filmiku wpisano wielkimi literami:"# Konwój wojsk amerykańskich przejeżdża teraz w NE #Syria! Zabrali ropę! Ci złodzieje właśnie zabrali ropę!" Autorem "dzieła" jest jakiś John Bond(od Jamesa Bonda)

  Na filmiku widzimy kilka cystern albo przewożących ropę albo pustych. Na drodze poruszają się prywatne samochody osobowe. W końcu zauważyłam mały pojazd wojskowy z amerykańską flagą. Przejechała również ciężarówka, gdzie jakiś sprzęt był przykryty plandeką. Kilka ciężarówek było zupełnie pustych. Przyjrzałam się filmikowi jeszcze kilka razy i zauważyłam na cysternach napisane jest "Petrol" po brytyjsku. My używamy "gasoline" lub krótko "gas". Na dwóch cysternach widniał napis Mercedes-Benz. O ile wojsko przewozi ropę naftową w ośmiu cysternach, to wygląda na to, że jest to ilość potrzebna na użytek armii.

  No, ale to są Amerykanie, oczywiście, że kradną. Nikomu przecież nie są potrzebne żadne dowody.
 • @Pedant 07:49:33
  "Wiele, dziesiątki a nawet setki. Niestety prawie wszystkie są częścią maszyny propagandowej."

  Celowa przesada też jest formą propagandy - w tym przypadku tej przeciwnej propagandy, rzecz jasna. Dlatego tak trudno jest wypośrodkować. Czasem wydaje się to niemożliwe.
 • @AgnieszkaS 08:39:53
  "Celowa przesada też jest formą propagandy - w tym przypadku tej przeciwnej propagandy, rzecz jasna. "

  Celowa przesada?! Zmasowana propaganda wojenna uzadniająca inwazję Iraku, śmierć setek tysięcy ludzi, ludobójstwo dokonane przez Serbów oraz prześladowanie tych co ujawniali prawdę to przesada? Irak i Serbia to tylko dwa przykłady.

  Zapewne Pani wierzy w polski atak na radiostację w Gliwicach i ruskie otrucie Skripali?
 • @Pedant 09:00:42
  Ja do tej pory sądziłam, że nasza dyskusja dotyczy raczej pobocznego tematu w stosunku to notki, a mianowicie konieczności zakupu ropy przez prezydenta Assada od swoich wrogów. To była moja pomyłka.

  Miłego dnia!
 • @AgnieszkaS 09:21:16
  "Ja do tej pory sądziłam, że nasza dyskusja dotyczy raczej pobocznego tematu"

  Tak, Pani chciała trzymać się jednego konkretnego szczegółu (gdy jest to Pani wygodne) a ja uogólniłem. Nazywa się to myślenie abstrakcyjne.

  "Pojęcie abstrakcyjnego myślenia wiąże się ze zdolnością tworzenia wyobrażeń oraz pojęć i jest właściwe tylko rodzajowi ludzkiemu. Zwierzęta, nawet te najinteligentniejsze, nie są w stanie myśleć abstrakcyjnie. Kształtowanie się myślenia abstrakcyjnego stanowi istotny kierunek rozwoju umysłowego człowieka i kształtuje się wraz z wiekiem.

  ...

  Osoby umiejące myśleć abstrakcyjnie, w przeciwieństwie do osób posługujących się tylko konkretami, poszukują oryginalnych rozwiązań i są w stanie przedstawić sytuacje hipotetyczne, dzięki czemu szybciej dostrzegają sedno sprawy. Jednostki konkretne dostrzegają tylko wycinek dostępnych danych czy rozwiązań."

  http://mowimyjak.se.pl/zdrowie/psychologia/co-to-jest-abstrakcyjne-myslenie-czy-mozna-sie-go-nauczyc,94_45582.html
 • @AgnieszkaS 08:39:53
  "Dlatego tak trudno jest wypośrodkować. Czasem wydaje się to niemożliwe."

  Proszę Pan, prawda nie polega na wypośrodkowywaniu. Na przykład jak jedni mówią, że 2 i 2 równa się 5 a drudzy 6, to wcale nie znaczy że 5.5 jest właściwą odpowiedzią. Zamiast tego należy się nauczyć liczyć czyli myśleć.

  Poniższe dedykuję Pani jako znającej angielski:

  https://www.youtube.com/watch?v=aT7WEkvCWeM
 • @AgnieszkaS 08:30:33
  To wy nie używacie słowo petrol? To w takim razie dlaczego American Petroleum Institute (API) nie nazywa się American Gazoline institute?
  Umowa na eksport ropy realizowana jest przez kontrolowaną przez USA firmę Sadcab, utworzoną w ramach tzw. Autonomicznej Administracji Wschodniej Syrii. A dochód z przemytu syryjskiej ropy przez współpracujące z nią firmy maklerskie trafia na konta amerykańskich prywatnych firm wojskowych.
  https://pl.sputniknews.com/swiat/2019110111291427-usa-wznowily-patrolowanie-pol-naftowych-w-syrii-sputnik/
  John Bond nie jest autorem tego dzieła.
 • @fretka 17:20:34
  //Naiwnością byłoby zakładać, że Kurdowie nie przejmą doświadczenia grupy terrorystycznej ISIS i nie zorganizują kradzieży syryjskiej ropy. W 2016 r. Dochody terrorystów ze sprzedaży ropy oszacowano na 3-5 milionów dolarów. I to pomimo faktu, że konwoje ISIS były okresowo bombardowane. Oczywiście zyski Kurdów są znacznie wyższe, ponieważ eksportują łupy na swoje terytoria.
  Ale kradzież ropy to za mało, trzeba ją też sprzedać. Terroryści we właściwym czasie handlowali z Turkami i Saudyjczykami. Kurdowie, z oczywistych powodów, nie mogą robić interesów ze swoim północnym sąsiadem. Nienawiść między tymi dwoma narodami jest tak silna, że ​​nawet wielomilionowe zyski z grabieży Syrii nie łączą ich.
  Jednak z Al Omar kolumny idą na północ do Karakozak. To miasto jest niezwykłe tylko dlatego, że biegnie autostradą do Mandbage, a stamtąd otwiera się tylko jeden kierunek - do Turcji. Najprawdopodobniej na granicy wszystko „uczciwie skradzione ” jest kupowane przez amerykańskich pośredników, którzy kontrolują zarówno Kurdów, jak i Ankarę.
  Trudno powiedzieć, dokąd idzie zysk z kradzieży syryjskiej ropy. Najprawdopodobniej trafia w ręce amerykańskich organizatorów i niektórych kurdyjskich liderów,...//
 • @fretka 17:20:34
  To było tylko jedno z moich spostrzeżeń na temat "petrol", natomiast nie dała Pani odpowiedzi na pytanie, jakie są dowody, że w tych ośmiu cysternach jest ukradziona przez Amerykanów ropa.

  Niech Pani zauważy, że w nazwie przedsiębiorstwa nie ma "petrol", które jest brytyjskim określeniem, tylko jest "petroleum". W powszechnym użyciu jest skrót "gas" od "gasoline".

  O tym, że Amerykanie zostaną aby patrolować przejęte przez Kurdów pola naftowe nie muszę się dowiadywać ze Sputnika.
 • @AgnieszkaS 18:08:46
  "O tym, że Amerykanie zostaną aby patrolować przejęte przez Kurdów pola naftowe nie muszę się dowiadywać ze Sputnika."

  Całkiem prawdopodobne, że gdyby nie Sputnik przełamujący monopol informacyjny, media głównego nurtu nawet by się o tym nie zająknęły. Konkurencja przymusza.
 • @Pedant 09:49:47
  "Tak, Pani chciała trzymać się jednego konkretnego szczegółu (gdy jest to Pani wygodne) a ja uogólniłem. Nazywa się to myślenie abstrakcyjne."


  Pragnę zwrócić uwagę, że to Pan rozpoczął ze mną dyskusję na temat tego szczegółu. Wtedy, kiedy to było Panu wygodne, gwałtownie poszerzył Pan zakres swojego "abstrakcyjnego myślenia" i znalazł oryginalne rozwiązanie w postaci zarzutu: "Zapewne Pani wierzy w polski atak na radiostację w Gliwicach i ruskie otrucie Skripali?"

  Wyszło na to, że jest Pan najzwyklejszym propagandystą i manipulatorem.
 • @AgnieszkaS 18:21:30
  "Zapewne Pani wierzy w polski atak na radiostację w Gliwicach i ruskie otrucie Skripali?" Wyszło na to, że jest Pan najzwyklejszym propagandystą i manipulatorem.

  To nie ja powielam propagandę głównego ścieku tylko Pani. Wspieranie dominującej narracji nie wymaga odwagi, raczej tchórzostwa i konformizmu.

  Jak się Pani podobał klip z Jimmi Dore?

  https://www.youtube.com/watch?v=aT7WEkvCWeM
 • @AgnieszkaS 18:08:46
  Natomiast Pani nie potrafi udowodnić, że nie jest to ukradziona ropa. Pisze Pani ''O ile wojsko przewozi ropę naftową w ośmiu cysternach, to wygląda na to, że jest to ilość potrzebna na użytek armii.'' wojskowa cysterna przewożąca paliwo wygląda zupełnie inaczej. Mniej więcej tak.
  http://gazetaolsztynska.pl/a/404578
  Mi to wygląda na pojazdy cywilne.
 • @Pedant 18:34:14
  Pan woli powielać wszystko to, co Pana zdaniem, jest zaprzeczeniem "propagandy głównego ścieku" i w wojowniczym zapale mija się z prawdą, a fakty, które nie pasują do "bohaterskiej" narracji, całkowicie odrzuca. Obawiam się, że nie ma żadnej płaszczyzny porozumienia między nami.
 • @fretka 18:47:24
  "Natomiast Pani nie potrafi udowodnić, że nie jest to ukradziona ropa."

  Dlatego ja nikogo o złodziejstwo nie oskarżam.
 • @AgnieszkaS 18:54:11
  "Dlatego ja nikogo o złodziejstwo nie oskarżam."

  Ropa należy do kraju na którego terytorium się znajduje. Koniec i kropka.
 • @AgnieszkaS 18:48:03
  "fakty, które nie pasują do "bohaterskiej" narracji, całkowicie odrzuca."

  Które fakty?
 • @AgnieszkaS 18:08:46
  Następna sprawa, że ten filmik to tylko jeden z epizodów. Cholera wie ile tych pojazdów tam dzienne przejeżdża. Gdybym była złodziejem ropy też bym wywoziła po kilka ciężarówek. Taki pas z kilkudziesięciu cystern jadąc ulicą byłby wykrywalny przez satelity i mocno podejrzany.
 • @Pedant 18:34:14
  "Jak się Pani podobał klip z Jimmi Dore?"

  Właśnie to obejrzałam. Nie lubię tego rodzaju komedii. Myślę, że bardzo łatwo jest puścić jakiś klip z news, a Fox News jest do tego najlepsze, i robić sobie dowcipne uwagi, głośno się przy tym zaśmiewając.

  Jimmy Dore głosował najpierw na Sandersa a później na Trumpa. To mnie z nim łączy.
 • @fretka 19:06:52
  Pani nawet nie wie kto wywoził tę ropę. Więc o czym tu dyskutować.
 • @Pedant 19:05:29
  "Które fakty?"
  --------------
  "W tajemnicy przed światem Bashar al-Assad z nimi współpracował ..."/AS/

  "Po co Pani powtarza głupią propagandę?"/Pedant/
 • @AgnieszkaS 19:19:31
  Podała Pani link do Time, który powołał się na anonimowe źródło. Time nie raz dezinformował w ten sposób, np na temat Iraku.

  Proszę mnie dobrze zrozumieć, dopuszczam możliwość że to "doniesienie" jest prawdziwe, ale moje zaufanie jest w tym przypadku zerowe. Zepsuty zegar pokazuje właściwy czas dwa razy na dobę.
 • @AgnieszkaS 18:54:11
  ''Oskarżać'' to może sąd a nie jestem prokuratorem. Jedynie przetaczam opinie. W tym przypadku są to opinie Ministerstwa Obrony i Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosyjskiej Federacji i Johnbonda.
  https://www.google.pl/search?source=hp&ei=SMm9Xd_pFt6EwPAPvbeBiA8&q=%D0%B0%D0%BC%D0%B5%D1%80%D0%B8%D0%BA%D0%B0%D0%BD%D1%86%D1%8B+%D0%B2%D1%8B%D0%B2%D0%BE%D0%B7%D1%8F%D1%82+%D0%BD%D0%B5%D1%84%D1%82%D1%8C...&oq=%D0%B0%D0%BC%D0%B5%D1%80%D0%B8%D0%BA%D0%B0%D0%BD%D1%86%D1%8B+%D0%B2%D1%8B%D0%B2%D0%BE%D0%B7%D1%8F%D1%82+%D0%BD%D0%B5%D1%84%D1%82%D1%8C...&gs_l=psy-ab.12...1406.7758..8369...0.0..0.298.298.2-1......1....2j1..gws-wiz.TDx8mDU2Uas&ved=0ahUKEwjfrdLEkszlAhVeAhAIHb1bAPEQ4dUDCAk
 • @AgnieszkaS 19:14:26
  Pewnie jak ''Petrol'' to Anglicy za pośrednictwem USA. Nie może tak być? :)
  Jeszcze raz od początku
  ''Umowa na eksport ropy realizowana jest przez kontrolowaną przez USA firmę Sadcab, utworzoną w ramach tzw. Autonomicznej Administracji Wschodniej Syrii.''
 • @fretka 19:29:29
  ''Oskarżać'' to może sąd a nie jestem prokuratorem. Jedynie przetaczam opinie"

  Zacytuję tę opinię, którą wcześniej Pani przytoczyła:

  "Zabrali ropę! Ci złodzieje właśnie zabrali ropę!"

  :))
 • @AgnieszkaS 19:14:26
  Sam pobyt Amerykanów w Syrii jest nielegalny i eksploatowanie syryjskich pól naftowych jest bezprawne. A czy używają ropę do własnych militarnych potrzeb czy sprzedają to Turkom czy Arabom nie ma żadnego znaczenia. I o czym tu dyskutować.
 • @AgnieszkaS 19:41:21
  Przecież to jest dziecinne. Takie czepianie się słówek.
  Nazwijmy to nielegalny wywóz ropy z syryjskich pól naftowych.. Tak lepiej? No chyba nie powie Pani, że Amerykanie tę ropę wwożą.
 • @fretka 19:59:20
  "Nazwijmy to nielegalny wywóz ropy z syryjskich pól naftowych.. "

  Pani nie wie, czy to był wywóz legalny czy nielegalny. Nie ma Pani pewności kto wywoził. A nawet nie wie Pani na sto procent czy w cysternach była ropa.

  Ja nic nie powiem, ponieważ ten filmik nie jest godnym zaufania dowodem pozwalającym na wyciągnięciem jakichkolwiek wniosków w tej sprawie.
 • @AgnieszkaS 20:12:12
  Co Agnisia? Wg. ciebie jankesy nie kradną ropy w Syrii i Iraku?
  Ile ci płacą za pisanie takich bzdur?
 • @AgnieszkaS 20:12:12
  Kobito nie ośmieszaj się . To nie jest portal dla kretynów . https://miziaforum.com/2019/08/07/syria-usa-plandruja-zasoby-naturalne-kraju/ Salut :)
 • @AgnieszkaS 20:12:12
  Jasna sprawa. Widok cystern paliwowych konwojujący przez amerykańskie pojazdy militarne w Syrii to całkiem normalny widok.
  Rozumiem, że filmik jak Kurdowie( amerykańscy sojusznicy do nie dawna) kradną syryjska ropę do Pani tez nie przemawia?
  https://www.youtube.com/watch?v=0O2GwiNt0pk
 • @fretka 21:31:23
  Zaraz nam odpisze , że te pojazdy porwano usraelitom . Salute :)))))
 • @
  Им хоть ссы в глаза - все божья роса...
  Dobra noc.
 • @ Autor
  "No, tak, ale pozostaje to "gdyby", bo gdyby żaba żyto żarła, to my mąką srała."

  Odnośnie "gdyby" słyszałem coś o babci i wąsach, a tego nie znałem - jest dosadne, ale dobre. I trafnie oddające sytuację.

  Oczywiście 5*

  Ukłony
 • O co Rosja walczy w Syrii
  W styczniu 2018 roku Rosja podpisała umowę z Assadem, która daje jej wyłączność na wydobycie gazu i ropy w Syrii.

  Rosja zajęła pola naftowe w irackim Kurdystanie.

  Niektórym się zapewne wydawało, że Rosja walczy dla idei.

  https://oilprice.com/Energy/Energy-General/Russia-Is-Taking-Over-Syrias-Oil-And-Gas.html
 • @AgnieszkaS 01:48:57
  "Pies jest rasy Malinois (belgijski pies pasterski).

  Jest weteranem armii amerykańskiej w stopniu podoficera." no i...? bo nie wiem co dalej? Pies? czy weteran podoficer? Armia amerykańska schodzi na psy?- to Pan chciała napisać, tylko nie wiedziała jak.... :) No zdarza się adeptom, zdarza się
  PS. Eeee..., my tu w Polsce też mamy i oficerów i psy... jakby co. no.
 • @AgnieszkaS 22:11:26
  "Niektórym się zapewne wydawało, że Rosja walczy dla idei."

  Jasne, że tak. Ruską ideą jest własny interes. Ideą usraela jest interes FED.

  Pozdro!
 • @AgnieszkaS 22:11:26
  "W styczniu 2018 roku Rosja podpisała umowę z Assadem, która daje jej wyłączność na wydobycie gazu i ropy w Syrii."

  A z kim Syria ma zawierać umowy skoro Zachód nałożył na nią surowe sankcje i blokadę (zatrzymano irański tankowiec z tego powodu)? Syryjczycy potrzebują wydobycia paliw i udziału w dochodach aby żyć i odbudowywać swój kraj.
 • @Nibiru 02:23:20
  :) Co powiedzieć... Już wiem, otóż jeden taki, prawie słynny kompozytor, 20/30 lat temu też mi mówił, że Bach... "och,to matematyka, i struktura, i że nie ma w tym "życia"... Przyglądnął się "życiu" głębiej i stwierdził, że Bach, mimo... że taki matematyczny, przewidywalny i skostniały odzwierciedla przecie fraktalny wzór dywanu życia ;) Odzwierciedla? :)
  PS. Dzięki za komentarz
 • @AgnieszkaS 22:11:26
  "W styczniu 2018 roku Rosja podpisała umowę z Assadem..."

  Jak oni mogli zrobić coś tak strasznego... Toż to agresja w najczystszej postaci. Nie ma to jak operacja kinetyczna, albo wieszanie "dyktatora"....
  Nieprawdaż? ;-(
 • @AgnieszkaS 18:51:12
  "Szanowna Pani,

  Wiem, że trudno Pani zatrzymać tę paplaninę (gibberish)"
  - klątwa Hegla czy Kant'a? Bo nie sądzę, że Goethe'go....
  Agniecha, ech Agniecha... :)

  "jednak w cywilizowanych świecie i na cywilizowanym portalu obowiązują pewne zasady"- jakież to? słuchamy z zapartym tchem Saro...
 • @AgnieszkaS 22:11:26
  -O co walczy Agnieszka na Neonie?

  - Jednostka Agnieszka próbuje uruchomić program: "myślenie abstrakcyjne." oj bezskutecznie. Jednostka Agnieszka nie panimajet abstrakcji nie mówiąc o pojęciach :)))) Aga- nawet nie wiesz jak wy się wykładacie każdego dnia...

  Dla Agnieszki, Bułat Okudżawa, utwór dobry dla serca... i ...

  https://www.youtube.com/watch?v=4ngEY_HJuVk
 • @AgnieszkaS 19:14:26
  "@fretka 19:06:52
  Pani nawet nie wie kto wywoził tę ropę. Więc o czym tu dyskutować."

  A Pani wie, tylko nie chce powiedzieć. ... :)
 • x
  Ten Al to twarda sztuka... :))))
 • @Jasiek 22:40:54
  https://www.youtube.com/watch?v=o1xrTnXQmRQ

  :)

  Pozdro :)
 • @Jasiek 22:40:54
  Asad już dawno byłby z Husajnem i Kadafim, gdyby nie Ruskie.
  Na YT jest mnóstwo filmów o tym jak Irak, Libia, czy Syria wyglądały przed lądowaniem w tych krajach amerykańskiej demokracji i jak wyglądają dzisiaj.
  Wystarczy wbić nazwę pañstwa i słowa klucze "before and after".

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930